ساخت چهار واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول رامیان آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - با حضور مدیران شهرستان رامیان، نماینده مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز گلستان، روز پنجشنبه عملیات اجرایی ساخت چهار واحد مسکونی برای چهار خانوار دارای دو معلول شهر رامیان در شرق گلستان آغاز شد.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز گلستان در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و طبق اعلام پیمانکار پروژه، این واحدها تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل این خانواده ها می شود.

محمدباقر عسگری افزود: در راستای اجرای تفاهم نامه تأمین مسکن خانواده های حداقل دارای دو معلول تحت پوشش بهزیستی در کل کشور ساخت حدود ۱۶ هزار مسکن در دستور کار قرار گرفت که سهمیه استان گلستان ۱۲۷ واحد در روستاها و ۹۵ واحد نیز در شهرها است که ساخت منازل واقع در شهرها برعهده انجمن خیرین مسکن ساز است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان گلستان در ادامه افزود: از این تعداد تامین ۲۱ واحد به صورت خود مالکی، ۳۱ واحد با خرید و ۴۳ باب منزل نیز به صورت احداثی در دستور کار انجمن است که پروژه چهار واحدی شهر رامیان آخرین پروژه احداث در سطح استان می‌باشد که در زمینی به مساحت ۴۰۹ متر مربع عملیات ساخت آن آغاز شد.

وی گفت: ساخت این پروژه که در دو طبقه به صورت چهار واحد ۶۵ متری از محل اجرای تفاهم نامه می‌باشد که به ازای هر واحد ۱۵۰ میلیون ریال از سوی بنیاد مستضعفان، ۱۰۰ میلیون ریال از سوی بهزیستی، ۵۰ میلیون ریال از طرف انجمن خیرین مسکن ساز گلستان و ۴۰۰ میلیون ریال نیز از سوی بنیاد مسکن به صورت تسهیلات کم بهره تامین می گردد.

عسگری بیان کرد: براساس اعلام سازمان بهزیستی حدود ۶۰۰ خانواده دارای دو معلول در گلستان وجود دارد که در فاز دوم عملیات ساخت ۲۵۰ باب منزل مسکونی برای بخشی از این خانوارها در برنامه ریزی صورت گرفته گنجانده شده است که چنانچه اعتبار لازم در این خصوص از سوی دستگاه های مربوطه تخصیص یابد این آمادگی وجود دارد که عملیات اجرایی این تعداد نیز بسرعت انجام پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =