بسته حمایتی تامین اجتماعی اقدامی برای تحقق رونق تولید است 

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: ارائه بسته حمایتی تامین اجتماعی مبنی بر بخشودگی، تقسیط، همیاری و کمک به تولیدکنندگان اقدام موثری در راستای تحقق رونق تولید است.  

عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اصفهان در اتاق بازرگانی افزود: با ارائه بسته حمایتی تامین اجتماعی به تولید کنندگان اعلام می کنیم که باید خودمان را با شرایط خاص تحریم‌های ناجوانمردانه و مسائل و مشکلات اقتصادی تطبیق دهیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز کشور در شرایط عادی قرار ندارد و باید هر گونه تسهیلاتی که از دستمان بر می آید را برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی فراهم کنیم.
استاندار اصفهان اظهار داشت: شرایط امروز خاص است و باید خود را با تحریم های ناجوانمردانه دشمنان، محدودیت هایی که این تحریم ها بوجود آورده تطبیق دهیم.
وی با اشاره به اینکه جلسه امروز در راستای جلسات گذشته شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد اضافه کرد: این جلسه با هدف هماهنگی، همدلی، همزبانی و آشنایی تولیدکنندگان با مقررات و شنیدن درد و دل آنها توسط مسوولان دولتی برگزار شد.
به گفته رضایی، احصاء مسائل و مشکلات بخش خصوصی و ارائه راه حل برای آنها از دیگر اهداف برگزاری شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی است.
وی تصریح کرد: امروز به این نتیجه رسیده ایم که نیاز به ارائه بسته تشویقی و حمایتی مالیاتی، تامین اجتماعی و نیروی کار داریم و این بمعنای ایجاد زبان مشترک است.
استاندار اصفهان تصریح کرد کرد: چند هفته گذشته بسته تشویقی و حمایتی مالیاتی برای تولیدکنندگان از طریق اداره امور مالیاتی تهیه شد که با توجه به نظرات تولیدکنندگان بسیار رضایت بخش بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه برای تحقق رونق تولید باید معیارها و ملاک هایی در نظر گرفته شود بیان کرد: درصد اشتغال ما در سال گذشته از متوسط کشوری کمتر بود اما در زمان حاضر یک دهم درصد از متوسط کشوری بیشتر شده است که بعنوان یکی از ملاک های رونق تولید توسط سازمان آمار ارائه شده است.
رضایی ادامه داد: باید با انجام اقدامات پیشگیرانه و درمانی زمینه کار و فعالیت بیشتر را برای خدمت بیشتر به مردم و در راستای رونق تولید فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی یکی از جلسات بسیار خوب و کارساز است که زبان مشترک را بین واحدهای متعدد تولیدی و فعالان اقتصادی با مسوولان دولتی فراهم می کند.
استاندار اصفهان با اشاره به سفر مدیرکل بانک مرکزی به استان اصفهان و نتایج این سفر گفت: انتظار نداریم که تصمیماتی که در این سفر اتخاذ شد یک روزه به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه درصد بسیاری از مردم و مسوولان در مرکز کشور گمان می کنند اصفهان از جمیع جهات برخوردار است، ادامه داد: با دعوت از مسوولان برای سفر به استان، می توانیم آنها را با مسائل، مشکلات و کمبودها مبتلا به اصفهان آشنا کنیم.
رضایی با بیان اینکه سفر مدیرکل بانک مرکزی به اصفهان دستاوردهای خیلی خوبی برای این استان داشت خاطرنشان کرد: جمع بندی مدیرکل بانک مرکزی از سفر به استان اصفهان بسیار کارساز بود و تولیدکنندگان و مسوولان بانک مرکزی از نزدیک با دیدگاه های هم آشنا شدند.
هفتاد و ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با دستور کار بررسی گزارش کمیته پیگیری از اجرای بند 'ج' مصوبات استانی هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان (بسته حمایتی سازمان تامین اجتماعی) به ریاست استاندار اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
بررسی پیشنهادات کمیته کارشناسی شورا در خصوص بند 'الف' از مصوبات استانی هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و همچنین بررسی آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیری و ارتقای نظام مالی کشور و چگونگی تسهیلات پرداختی از محل حساب ذخیره ارزی و تعیین اعضای جدید بخش خصوصی شورا از دیگر دستور کارهای این جلسه بود که بدلیل کمبود وقت به جلسه بعدی شورا موکول شد.

۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =