۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83401501
۰ نفر

برچسب‌ها

بری: تصمیم وزارت کار لبنان درباره کار کارگران فلسطینی لغو می شود

به گزارش شبکه خبری المیادین، "نبیه بری" رئیس مجلس لبنان اعلام که تصمیمی که درباره کارگران فلسطینی گرفته شده بود، لغو می شود و وضعیت کار آنها همانند گذشته خواهد بود.

به گزارش این شبکه، رئیس مجلس لبنان در جلسه امروز / پنجشنبه/ پارلمان این کشور تاکید کرد که وضعیت کار فلسطینیان همانند گذشته خواهد بود و از وزیر کار خواست تا با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی این مساله را اعلام کند.

در پی تصمیم وزارت کار لبنان در خصوص کارگران خارجی، اعتصاب پناهجویان فلسطینی ساکن اردوگاه‌های لبنان ادامه داشت و امروز وارد چهارمین روز خود شده بود.

"عمار الکلام" نماینده لبنانی در ابتدای جلسه امروز پارلمان گفت که اعتراض های فلسطینی ها در اردوگاهها ادامه داشته و وضعیت باید کنترل شود والا شرایط وخیم خواهد شد.

"کمیل ابو سلیمان" وزیر کار لبنان در کنفرانس خبری در خارج از جلسه پارلمان در جمع خبرنگاران اعلام کرد که دستورات برای تسریع در اعطای جوازهای کار به کارگران فلسطینی داده شده است.

در پی تصمیم وزارت کار درباره کارگران خارجی، ساکنان اردوگاه عین الحلوه برای چهارمین روز پیاپی در اعتراض به تصمیم وزارت کار لبنان ضمن اعتصاب عمومی تمام ورودی‌های اصلی و فرعی این اردوگاه را مسدود کردند.

وزارت کار لبنان در چارچوب فراخوان "مبارزه با کارگران خارجی غیرقانونی" در لبنان، دستور بسته شدن مراکز تجاری "غیرقانونی" متعلق به پناهجویان فلسطینی در لبنان را صادر کرد.

تصمیم جدید وزارت کار لبنان شامل اعمال برخی محدودیت ها برای کارگران خارجی در لبنان است از جمله اینکه یک کارگر فلسطینی باید برای ادامه کار از وزارت کار لبنان مجوز بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =