وزیر ارتباطات: وضع دشوار شرکت‌های خدمات ارتباطی ثابت را درک می‌کنیم

تهران-ایرنا - وزیر ارتباطات درباره وضعیت دشوار شرکت‌های SERVCO (شرکت‌های ارائه خدمات ارتباطی ثابت) برای انصراف از پروانه گفت: شرایطشان را درک می‌کنیم و گام اول را برای بزرگتر نشدن مشکلات‌شان برداشته‌ایم.

هفته گذشته شرایط انصراف از پروانه شرکت‌های سروکو (شرکت‌های ارائه خدمات ارتباطی ثابت) از سوی سازمان تنظیم مقررات اعلام شد.
این مصوبه که «ضابطه انصراف دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت از ادامه فعالیت» نام دارد از سوی هیأت وزیران برای اجرا به وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.
شرکت‌های ارائه خدمات ارتباطی ثابت (SERVCO) به واسطه مشکلاتی که درگیر آن بودند، نتوانستند درآمدی کسب کنند و طبق این مصوبه باید برای انصراف مبلغی نیز پرداخت کنند که این شرایط را برایشان سخت خواهد کرد.
آذری جهرمی در نشست خبری که روز پنجشنبه در حاشیه آغاز به کار بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ برگزار شد در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره شرایط این شرکت‌ها گفت: در سال‌های قبل مجوزی به شرکت‌های سروکو ارائه شد و خودشان برای صدور پروانه درخواست دادند، در این پروانه حق الامتیازی در نظر گرفته شده که باید آن را پرداخت می‌کردند، این حق الامتیاز به عنوان درآمد خزانه مورد توجه قرار می‌گیرد و کسی جز وضع‌کننده قانون حق حذف آن را ندارد.
وی افزود: واقعیت این است که وقتی ما ارزیابی کردیم متوجه شدیم این سروکوها هر چند به علاقه و انتخاب خودشان و با چشم باز وارد این عرصه شدند اما من نیز تأیید می‌کنم که نه فرآیند اقتصادی موفقی داشتند نه توانسته‌اند درآمدی کسب کنند، چیزی که از عهده ما برمی آمد این بود که استراتژی‌های خروج را برای اینها تعریف کنیم چون از ابتدا این شرایط را نداشتند.
وی ادامه داد: این بحث در کمیسیون تنظیم مقررات طرح و مصوب شد اگر شرکت‌ها درخواست خروج بدهند باید حق الامتیازشان را تنها تا همان روز فعالیت پرداخت کنند، گام اول ما این بود که از این طریق جلوی بزرگتر شدن بدهی‌شان را بگیریم و آنها را مدیریت کنیم، برای گام دوم باید تلاش کنیم، ما جلوی بزرگتر شدن مشکل را گرفته‌ایم، حق با سروکوهاست چون آنها درآمدی کسب نکرده‌اند.

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =