اجرای مصوبات رئیس جمهوری، توسعه خراسان شمالی را ۳ دهه جلو می‌برد

بجنورد- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان مصوب شده است و در صورتی که تنها ۷۰ درصد از این ارقام جذب شود، استان را به اندازه ۳۰ سال جلو می‌برد.

به گزارش ایرنا، هادی قوامی روز پنجشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: میزان تخصیص اعتبارات در سال ۹۷، حدود ۵۰ درصد بوده است که این رقم در این استان با احتساب میزان تخصیص‌های اعتبارات منابع سفر رهبر انقلاب به ۶۰ درصد می‌رسید.

وی افزود: امسال پیش بینی می‌شود که میزان تخصیص اعتبارات بیش از ۲۵ درصد نباشد اما در خراسان شمالی، با سفر رئیس جمهوری، میزان تخصیص اعتبارات در دو سال آتی، بیش از میانگین کشوری خواهد بود و این از برکات این سفر است.

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های سخت کشور و وضعیت نامناسب اعتباری، سفر رئیس جمهوری برای استان دستاوردهای خوبی داشته است و باید تلاش کنیم آثار آن برای مردم بر زمین بنشیند.

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مردم ما را با تحریم‌ها تحت فشار قرار داده است و از ورود کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای به ایران مانع شده تا به خیال خود، کارخانه‌های ما را به تعطیلی و کارگران را به بیکاری بکشاند.

وی افزود: دشمن در تلاش است تا با تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری‌ها، مردم را علیه نظام بشوراند و نسبت به انقلاب معترض کند، اما مردم ما در هفته جاری در نمایش تاریخی، در حضور حماسی شرکت کردند و نشان داند پای آرمان‌های انقلاب هستند.

قوامی با اشاره به پیگیری‌های استاندار خراسان شمالی برای دعوت از رئیس جمهوری، به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در یک ماه، شاهد سفر رئیس دو قوه به استان بودیم که نقطه عطفی در مسیر توسعه این منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد برای خرید ۹ هزار و ۵۰۰ تن محصول لوله گستر، یکی از دستاوردهای سفر آقای لاریجانی به استان است که در یک ماه، توانست به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای یک سال داشته باشد.

وی گفت: همه، در کارها و اقدامات انجام شده در سفر رئیس جمهوری نقش داشند و هر آنچه از پروژه کوچک تا طرح‌های زیربنایی مصوب و یا تأمین اعتبار شد، با تلاش و نقش همه بوده است و این نیست که کسی بگوید من به تنهایی در آن سهم داشته‌ام.

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که طرح توسعه پتروشیمی هم اجرایی می‌شود.

دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: موضوع اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان و تهیه f.s تا ۲۰ روز آتی به سرانجام می‌رسد.

علی قربانی اظهار داشت: در نشستی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم او هم از اجرای این طرح دفاع کرد.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای شریعتمداری تاکید دارند که اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان علاوه بر اینکه به لحاظ اقتصادی اهمیت دارد، به لحاظ اجتماعی هم اهمیت دارد زیرا قول رئیس جمهور به مردم است.

وی افزود: اجرایی نشدن تعهدات و قول‌ها سبب از بین رفتن اعتماد مردم و سرمایه‌های مردمی می‌شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =