باشگاه تراکتورسازی: انتقال استوکس به آدانا اسپور ترکیه غیرقانونی است

تبریز-ایرنا- باشگاه تراکتورسازی تبریز با صدور اطلاعیه ای در مورد عقد قرارداد همکاری آنتونی استوکس با تیم فوتبال آدانااسپور ترکیه، اعلام کرد: این قرارداد غیر قانونی بوده و هرگونه مذاکره و انتقال این بازیکن نیازمند رضایت باشگاه تراکتور است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در این اطلاعیه با اعلام اینکه تمام حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت شده است و باشگاه هیچ عملی که به وی حق فسخ (دلیل موجه برای فسخ) بدهد، انجام نداده است، تاکید شده است: استوکس باید به قرارداد خود با ما احترام می گذاشت.

باشگاه تراکتورسازی اضافه کرده است: آنتونی استوکس بازیکن تحت قرارداد باشگاه تراکتور است و در این خصوص هیچ فسخ موجهی نیز صورت نگرفته و هرگونه مذاکره و انتقال این بازیکن از تیم تراکتور نیازمند رضایت و توافق باشگاه تراکتور است.

بر اساس این گزارش باشگاه تراکتور پس از اطلاع از قرارداد فوق، نامه ای را برای باشگاه آدانا و فدراسیون فوتبال ترکیه مبنی بر رد این قرارداد ارسال کرده و باشگاه ترکیه ای امروز می داند که این انتقال برخلاف مقررات است و در صورت درخواست آی تی سی باشگاه تراکتور این درخواست را رد می کند.

باشگاه تراکتورسازی اعلام کرده است: با وجود چنین قراردادی، قطع به یقین باشگاه آدانا اسپور ترکیه و آنتونی استوکس مرتکب عملی مغایر با ماده ۱۷ مقررات انتقال فیفا شده اند.

بر این اساس و مطابق این ماده و مواد ۱۳ تا ۱۶ و همچنین با عنایت به رویه فیفا و دیوان داوری ورزش، انعقاد این قرارداد موجب تضرر باشگاه تراکتور است و بدین جهت علاوه بر اینکه بازیکن به مدت ۴ تا ۶ ماه از هرگونه مسابقه رسمی به دور خواهد بود، آدانا اسپور نیز از هرگونه ثبت بازیکن اعم از داخلی یا بین المللی محروم خواهد بود.

علاوه بر این محرومیت، باشگاه ترکیه ای و آنتونی استوکس، مسئولیت تضامنی در پرداخت خسارات وارده ناشی از این اقدام به باشگاه تراکتور دارند.

به گزارش ایرنا، دو روز قبل آنتونی استوکس با انتشار تصاویری در صفحه مجازی از امضای قرارداد با تیم دسته اولی آدانا اسپور ترکیه خبر داده بود و این انتقال در رسانه های خبری ترکیه نیز بازتاب داشت.

۳۰۳۸/‌۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =