رسالت اصلی جهاد دانشگاهی،‌ الگوسازی در توسعه علمی کشور است

تهران- ایرنا- رئیس جهاددانشگاهی گفت: رسالت اصلی جهاددانشگاهی، الگوسازی توان کشور در توسعه علمی، آموزش مهارتی، کارآفرینی‌، اشتغال و در نهایت ایجاد خودباوری در مردم و همچنین تلاش برای شکوفایی استعدادها است

حمیدرضا طیبی امروز (پنجشنبه) در چهارمین گردهمایی سراسری مدیران و فعالان حوزه روابط عمومی جهاددانشگاهی سراسر کشور در دانشگاه علامه طباطبایی، اعلام کرد: رسالت اصلی جهاددانشگاهی الگوسازی توان کشور در توسعه علمی، آموزش مهارتی، کارآفرینی‌، اشتغال و در نهایت ایجاد خودباوری در مردم و همچنین تلاش برای شکوفایی استعدادها است از این رو فعالیت عمده روابط عمومی‌ها پس از تحقق اهداف آغاز می‌شود. در این زمینه ارتباط خوب با رسانه‌ها، ارتباط خوب با خبرنگاران و صداوسیما بسیار مهم است.

وی افزود: وظیفه معاونت ها، برنامه‌ریزی برای اهداف و کار ستاد هم اجرای مناسب این برنامه ها و اهداف جهاددانشگاهی است و کار روابط عمومی‌ها پس از تحقق اهداف آغاز می‌شود و آن حوزه اطلاع رسانی و خبررسانی است.

طیبی همچنین اظهار داشت: ارتباط خوب با رسانه‌ها، خبرنگارها، صداوسیما، چاپ کاتالوگ و بروشور و مستند کردن توانمندی‌ها و برندسازی و رسیدگی به وبسایت‌ها از دیگر وظایف محوله بر دوش روابط عمومی‌های این نهاد است. ارتباط خوب با رسانه‌های خبری جهاددانشگاهی مهم است، مطلوب است رسانه‌های ما به خوبی دستاوردهای این نهاد را به نمایش بگذارند.

حرکت جهاددانشگاهی در راستای منویات

رئیس جهاددانشگاهی ضمن قدردانی از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به جهاددانشگاهی در دیدار دو روز گذشته با ائمه جمعه سراسر کشور، بیان کرد: تمام سخنان رهبر معظم انقلاب سنجیده است و خدا را شکر می کنیم که این توفیق را به ما داده تا به راهی برویم و کارهای شایسته‌ای انجام دهیم که مورد لطف ایشان قرار بگیرد. اکنون و پس از عنایت ایشان به جهاددانشگاهی، مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده است.

وی در ادامه با قدردانی از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به جهاددانشگاهی در دیدار دو روز گذشته با ائمه جمعه سراسر کشور، بیان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب سنجیده است و خدا را شاکریم که توفیق انجام فعالیت های شایسته را به ما اعطا کرده است. اکنون با عنایت مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی، مسئولیت این نهاد بیشتر و سخت‌تر شده است. در عالی‌ترین سطح از اعتبار میان مسئولان، جهاددانشگاهی جایگاه ویژه‌ای دارد و باید از این فرصت و اعتماد به این نهاد استفاده کرد.

وی ادامه داد: تلاش جهاددانشگاهی به ثمر رسیدن طرح ها و منویات رهبر معظم انقلاب است و در این میان روابط عمومی نهاد نقش اساسی در دستیابی به اهداف و برقراری ارتباط مناسب میان درون و بیرون سازمان دارد.

روابط عمومی تلفیقی از علم و هنر

طیبی با بیان اینکه روابط عمومی هم علم و هم هنر است، افزود: رسالت اصلی جهاددانشگاهی الگوسازی توان کشور در رسیدن به پیشرفت و ایجاد خودباوری در نسل جوان و شکوفا شدن استعدادها است.

رئیس جهاددانشگاهی همچنین گفت: جهاددانشگاهی نهادی است که بر فعالیت دانش بنیان تاکید دارد اما این نهاد هنوز به جایگاه مناسب و قدرت تامین منابع درآمدی دست نیافته است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است، گفت: جهاددانشگاهی خود را به صورت کامل در متن بیانیه می بیند و حدود ۳۰ سال به صورت حرفه‌ای در حوزه علم و فناوری وارد شده.از این رو، یکی از روش‌های تحقق بیانیه گام دوم، استفاده از دستاوردهای جهاددانشگاهی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =