مدیران باید همواره در صف نخست نمازجمعه باشند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید همواره در صف نخست نمازجمعه باشند و این آیین عبادی - سیاسی را ترویج کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد نخستین نماز جمعه اقامه شده در ایران اسلامی، افزود: ریا در دین مبین اسلام نهی شده ولی ریاکردن برای حضور در نمازجمعه و با نیت قرب‌الهی بسیار سفارش شده است.

وی با اشاره به تاکید صریح قرآن کریم به موضوع حضور در نمازجمعه اضافه کرد: حضور در این آیین عبادی - سیاسی، ثواب بسیاری دارد و علاوه بر حضور در نماز، باید زمینه را برای حضور دیگران نیز فراهم کنیم.

وی بیان کرد: جمعیت حاضر در نمازجمعه‌ها به ویژه در ارومیه قابل قبول نیست و باید زمینه برای حضور پرشورتر مردم فراهم شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه با بیان اینکه شورای اداری باید به صورت جدی برای حل مشکلات اقتصادی مردم برنامه‌ریزی کند، گفت: با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی مردم و تاکید مقام معظم رهبری بر حل این مشکلات ضروری است شورای اداری استان به عنوان اتاق جنگ در برابر توطئه‌های اقتصادی دشمن عمل کرده و با ویژه‌خواری، فساد و تخلفات اداری و توزیع ناعادلانه اعتبارات در استان مقابله کند.

نخستین نماز جمعه ایران اسلامی در روز پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ به امامت آیت‌الله طالقانی در تهران اقامه شد؛ پنجم مرداد سال جاری، چهلمین سالگرد این واقعه تاریخی به شمار می‌رود.

۲۰۹۳/‏۳۰۷۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =