شرایط حضور سرمایه‎گذاران باید فراهم شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: باید شرایط حضور سرمایه گذار در استان روان سازی و زمینه جذب اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری فراهم شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری به استان، برای ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، تفاهم نامه امضا شد که باید تلاش کنیم تا خروجی آن، رضایت مردم و توسعه استان باشد.

وی با بیان اینکه باید فضای روان برای سرمایه گذاری در استان ایجاد شود، افزود: سرمایه گذار را از هیچ چیز برای سرمایه گذاری در استان نترسانید، فضا را برای حضور سرمایه گذار روان کنید و با سخت گیری ها، سرمایه گذار را آزار ندهید.

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: با طولانی کردن فرآیندها، بر سخت بودن سرمایه گذاری در این استان صحه نگذارید، البته این ایرادهایی است که وجود دارد و باید اصلاح شود.

شجاعی اظهار داشت: اینکه مردم و جامعه از مصوبات سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان منتفع می‌شوند یا نه، دست ما است و باید مدیران و مسئولان در این باره پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید برای جذب سرمایه گذار برای کارهای بزرگ از جمله ایجاد بیمارستان خصوصی تلاش شود، گفت: حتماً ایرادی هست که سرمایه گذار اینجا نیامده است، وگرنه شکی در توجیه داشتن بیمارستان خصوصی نیست، باید به خاطر مردم شرایطی را فراهم کنیم که اعتبارات مصوب، جذب شود.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه باید این استان به محیطی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کنیم، افزود: با روال قبلی و ذهنیتی که از استان هست، محال است یک چهارم این میزان اعتبار جذب شود.

وی تاکید کرد: برای دستیابی به نتیجه بهتر از مصوبات سفر، باید برنامه زمان بندی در پیگیری‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای تأمین مسکن مردم از تصویب سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای بانک مسکن در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان خبر داد.

شجاعی، با اشاره به نزدیک شدن هفته دولت گفت: مسئولان بررسی کنند تا در صورتی که پروژه شاخصی قابل افتتاح است و کار بزرگی در استان برای آن هفته برنامه ریزی شده، برای دعوت از دکتر جهانگیری به استان، تصمیم گیری و اقدام شود.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ آئین نامه جدید شورای برنامه ریزی و توسعه، بر اجرایی شدن کارها به صورت کارشناسی تاکید کرد و گفت: کار کارشناسی، باید مسیر اجرا را مشخص کند.

شجاعی افزود: از مدیران انتظار می‌رود ایرادهای احتمالی آئین نامه جدید شورای برنامه ریزی و توسعه استان را به دبیرخانه شورا اعلام کنند تا به تهران منعکس و برای اصلاح تصمیم گیری شود.

وی با بیان اینکه نباید مسائل و موضوعات جاری دستگاه‌ها در نشست شورای برنامه ریزی مطرح شود، گفت: شورای برنامه ریزی، محلی برای این نیست که سایر مدیران به یک مدیر بگویند که دستگاه را چگونه مدیریت بکند، مواردی که در اختیار مدیر است نباید در شورای برنامه ریزی مطرح شود و بهتر است که در صورت وجود این وضعیت و اگر دستور کار سطحی به این شورا آمده، اصلا نشستی تشکیل نشود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: دستور کارهای سطحی و بزن در رو در هیچ کارگروهی نباید راه یابد، کار باید کارشناسی و مفید برای استان و مردم باشد.

بر اساس این گزارش در این نشست طرح جامع شهر شیروان بررسی و اعضای شورای نشست برنامه ریزی و توسعه با آن موافقت کردند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =