مبارزه با فساد همچنان برنامه جدی مدیران در آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مبارزه با رانت و فساد در همه زمینه‌ها همچنان برنامه جدی مدیران دولتی استان است و در این خصوص برای همکاری با دستگاه‌های نظارتی آماده‌ایم.

محمدمهدی شهریاری روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی که با حضور «عادل‌آذر» رییس دیوان محاسبات کشور برگزار شد، افزود: امروز به جهت اخبار گوناگونی که از اختلاس و رانت‌خواری در جامعه منتشر می‌شود، اعتماد عمومی مردم خدشه‌دار شده و یکی از راهکارهای افزایش این اعتماد به خدمتگزاران نظام، مبارزه با فساد است.

وی با تاکید بر حفظ وحدت و همکاری برای بهبود شاخص‌های توسعه استان، اضافه کرد: رمز غلبه بر عقب‌ماندگی استان حفظ وحدت، مبارزه با فساد، همکاری‌های بین‌بخشی و جدیت و پیگیری است.

وی بیان کرد: نشانه‌های خوبی در خصوص بهبود شاخص‌های توسعه‌ای استان شکل گرفته که نویدبخش روزهای خوبی برای استان است.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش مدیران در راستای اجرای سیاست‌های دولت، اتمام برخی طرح‌های مهم استان از جمله تونل انتقال آب زاب به منظور احیای دریاچه ارومیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به قول مساعدی که سازمان برنامه و بودجه داده است، امسال از منابع مختلف پنج هزار میلیارد ریال برای اتمام این طرح اختصاص می‌یابد که با تحقق این امر، طرح انتقال آب اوایل سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

شهریاری با اشاره به گزارش دیوان محاسبات مبنی بر معضل تغییر کاربری اراضی در استان، افزود: متاسفانه زمین‌خواری یکی از معضلات استان به شمار می‌رود و در این راستا با ورود جدی مسئولان، پرونده‌هایی تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه از افزایش ۴۸ درصدی میزان صادرات استان طی چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۵۱۸ میلیون دلار کالای مختص استان به کشورهای مختلف صادر شد.

رضا حسینی افزود: این در حالی است که روند صادرات در سال گذشته نیز نسبت به سال ۱۳۹۶ رشد بسیار زیادی داشت و ۱۶۸ درصد افزایش یافته بود.

وی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار در استان بیان کرد: آذربایجان‌غربی به صورت پیاپی در پاییز و زمستان سال گذشته رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار در کشور را به خود اختصاص داد.

وی از برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری استان در ۱۰ و ۱۱ مهر ماه در استان خبر داد و گفت: در این همایش که با مشارکت بخش خصوصی برگزار می‌شود، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

وی احیای واحدهای راکد و نیمه راکد را از برنامه‌های مهم استان عنوان کرد و گفت: امسال ۵۷ واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی احیا شد که رقم بسیار مناسبی در این موقع از سال به شمار می‌رود و در صدد هستیم این روند را تا پایان سال ادامه دهیم.

با روی کارآمدن مدیریت جدید آذربایجان‌غربی، برنامه‌ریزی های گسترده‌ای در راستای مبارزه با فساد در استان انجام شد که در یک مورد از آنها، میلیاردها تومان فساد در حوزه سوخت مرزنشینی شناسایی و با آن مقابله شد.

۲۰۹۳/‏۳۰۷۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =