افزایش تعداد مرال های پناهگاه حیات وحش آستارا

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: تعداد مرال های ایرانی پناهگاه حیات وحش این شهرستان با تولد دومین بره مرال در سال جاری، به ۱۴ راس افزایش یافت.

مصطفی فلاح روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: بره مرال متولد شده نر و سالم است و از بین ۱۴ مرال، ۶ راس نر و بقیه ماده هستند و بیش از یکصد رأس خرگوش نیز در پناهگاه حیات وحش آستارا نگهداری می‌شود.

وی اظهار کرد: پناهگاه حیات وحش آستارا با مساحتی افزودن بر یک هزار و ۷۴ هکتار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است و پارک طبیعت گردی محصور آن با ۶۵ هکتار مساحت، در فصل تابستان مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

وی از شهروندان و مسافران آستارا خواست از دادن غذاهای آماده، چیپس و پفک به مرال ها خودداری و در پاکیزه نگهداشتن محیط پارک همکاری کنند.

مرال از انواع گوزن بومی ایران است و در گذشته با جمعیت زیادی در نواحی جنگلی ساحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و دامنه‌های زاگرس دیده می شد اما اکنون به دلیل شکار بی‌رویه و تخریب زیستگاه‌ها، با خطر انقراض مواجه شده و در برخی ارتفاعات دور از دسترس البرز مرکزی و شرقی قابل مشاهده است.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =