۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83401345
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۵۰ نفر به مراکز مشاوره پلیس کردستان مراجعه کردند

سنندج - ایرنا - یک هزار و ۹۵۰ نفر از فروردین تا اواخر تیر امسال به مراکز مشاوره پلیس در استان کردستان مراجعه کرده اند که در مقایسه با یک هزار و ۹۱۲ موردی که در مدت مشابه سال قبل به این مراکز مراجعه کرده بودند، ۲ درصد بیشتر است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از مراجعینی که سال گذشته در این مدت به مراکز مشاوره مراجعه کردندموضوع یک هزار و ۷۰۱ مورد به مصالحه انجامیده است.

سرهنگ عبدالله فاتحی اظهار داشت: از مراجعینی هم که امسال به مراکز مشاوره فرماندهی انتظامی کردستان مراجعه کردند یک هزار و ۷۵۵ مورد به مصالحه انجامیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: بیشتر این مراجعات در حوزه اختلافات خانوادگی بود که با پیگیری و برگزاری چندین جلسه به جلوگیری از افزایش طلاق و عدم مراجعه به دادگستری منجر گردید.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: مرکز مشاوره آرامش در خیابان فلسطین سنندج آماده ارائه مشاوره های رایگان در حوزه‌های مختلف به مراجعین است.

وی با اشاره به اینکه شماره تماس ۲۱۸۲۳۴۰۰ مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان به صورت تلفنی پاسخگو است، گفت: این مرکز همه روزه پذیرای مراجعین است اما مردم می‌توانند در روزهای زوج بعدازظهرها هم به این مرکز مراجعه کنند.

سرهنگ فاتحی تاکید کرد: آموزش همگانی برای حفظ جان و مال افراد جامعه از دیگر فعالیت های معاونت اجتماعی است که رسانه ها می‌توانند در این زمینه این معاونت را یاری کنند.

وی اظهار داشت: ۲۰۰ مورد جلسات آموزشی برای جوامع هدف شامل مدارس، مهد کودک‌ها، ادارات، مساجد و اصناف برگزار کردیم که هشت هزار نفر در این جلسات شرکت کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه بیشتر جرائم مالی به دلیل جهل مالباخته در رابطه با نگهداری مال است از رسانه ها خواست در انتشار هشدارهای پلیسی بیشتر به پلیس یاری برسانند.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =