راهبردهای اوقات فراغت جوانان استان مرکزی بر مدار هویت ایرانی و اسلامی برگزار شود

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اوقات فراغت جوانان در فصل تابستان باید با کیفیت و هدفمند برگزار شود و برجسته سازی مولفه های هویت ایرانی و اسلامی در این برنامه ها ضروری است.

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز پنجشنبه در ستاد ساماندهی ورزش همگانی استان مرکزی، افزود: دستگاه های فرهنگی، اجتماعی و مهارت آموز باید با برنامه ای قوی در زمینه اوقات فراغت فعالیت کنند و اثربخشی آموزش ها و برنامه ها خروجی مناسبی را برای دانش آموزان و جامعه داشته باشد.

وی اظهار داشت: شاکله برنامه های اوقات فراغت باید بر نشاط، شادابی، پرورش استعدادها، ایده پردازی و مشارکت جویی و تقویت هویت ایرانی اسلامی باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت :۲ هزار برنامه در ۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت در تابستان امسال در دست انجام است.

«عابد حقدادی» افزود: ۱۵ دستگاه متولی اوقات فراغت نشانی دوره های تابستانه فراغت را به ستاد ساماندهی امور جوانان استان اعلام کرده اند.

وی اظهار داشت: محوریت برنامه های اوقات فراغت امسال بر برنامه های فرهنگی و اجتماعی گذاشته شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ارزیابی نرخ رشد بهره مندی جوانان از برنامه های کیفی نسبت به سال گذشته، شاخص های مربوط به دختران جوان، حضور نمایندگان دستگاه ها در ستاد ساماندهی و اطلاع رسانی به مخاطبان از جمله اولویت هایی است که برای برنامه های اوقات فراغت استان مرکزی در سال جاری تعریف شده است.

حقدادی در ادامه افزود: سن جوانی ۱۸ تا ۳۵ سال معرفی شده است و اکنون در استان مرکزی بر مبنای این شاخص ۳۱ درصد جمعیت استان در سن جوانی قرار دارند که ۵۱ درصد جمعیت جوان استان مرد و ۴۹ درصد زن هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ۷۹ درصد از این جوانان در مناطق شهری و ۲۱ درصد در مناطق روستایی استان ساکن هستند.

در این نشست مقرر شد ۲۵ مرداد ماه پیاده روی خانوادگی در میدان کوهنورد و در تپه نور شهدا اراک در راستای ستاد بزرگداشت کنگره راهبری نقش امام در فرماندهی دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار شود.

۱۵۰ جایزه برای شرکت کنندگان در این همایش پیاده روی خانوادگی پیش بینی شده است.

۸۰ هزار ورزشکار به صورت سازماندهی شده در استان مرکزی فعالیت می کنند که ۶۰ درصد این افراد مرد و مابقی زن هستند.

۶۹۹۱/‏۶۰۱۳/‏

برچسب‌ها