۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83401314
۰ نفر

برچسب‌ها

تاریخنامه دفاع مقدس در کرمان تدوین می شود

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به تشکیل قرارگاه فرهنگی این استان اشاره کرد و گفت : طرح تدوین تاریخنامه دفاع مقدس می تواند به عنوان یکی از پروژه های قرارگاه تعریف شود.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز پنجشنبه در نشست تخصصی تدوین تاریخنامه دفاع مقدس استان کرمان افزود: باید یک پروپوزال مشخص برای هر کدام از دستگاه ها به منظور نقش آنان در این دوران و ثبت در تاریخ نامه دفاع مقدس تدوین شود.

وی بر استفاده از فرصت موجود برای جمع آوری و تدوین نقش سازمان ها در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: هر چه زمان بگذرد این ارزش ها به فراموشی سپرده شده و افراد صاحب نظر شاغل در ادارات که می توان خاطرات آنها را ثبت کرد بازنشسته می شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر بررسی آثاری که طی سال های گذشته از سوی دستگاه ها در حوزه دفاع مقدس تدوین شده تاکید کرد و ادامه داد: علاوه بر نقش نیروهای رزمنده و لجستیک، نیروهای فرهنگی نیز در دوران دفاع مقدس حضور فعالی داشته اند ودر حقیقت کار بزرگی در دوران دفاع مقدس انجام شده است.

بصیری افزود: یک موسسه باید محوریت کار تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس را بر عهده گیرد و سایر سازمان ها در این زمینه ها همکاری لازم را داشته باشند تا در نهایت کتاب تدوین شده جامع، با فصل بندی مناسب و شامل اقدامات تمامی بخش ها باشد.

وی اظهارداشت: در استانداری کرمان نیز آماده ایجاد ساز و کارهای لازم برای پیگیری تدوین تاریخنامه دفاع مقدس هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان نیز با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۶ پروژه تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس استان کرمان آغاز شده است، گفت: در سال ۸۷ برای شروع رسمی این کار حدود ۴۰ نفر از فرماندهان جنگ به منطقه عملیاتی اهواز اعزام شدند و رسماً در حوزه نظامی و عملیاتی کار آغاز شد.

محمدمهدی ابوالحسنی با بیان اینکه ۱۲۸ پروژه باید اجرایی شود تا کار تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس به صورت کامل انجام شود، اظهارداشت: تاریخنامه دفاع مقدس دارای ۸ فصل است که در قالب آن به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نقش یگان های ناظمی و انتظامی، نقش ادارات، ارگان ها و ستادها، نقش اقشار، رویکرد فرهنگی دفاع مقدس و حفظ آثار در جنگ پرداخته می شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نقش هلال احمر، جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و پست در دوران دفاع مقدس تدوین شده است و این در حالی است که تمامی ادارات استان در دوران دفاع مقدس نقش موثری ایفا کرده اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان عنوان کرد: مدلسازی لازم برای تدوین نقش تمامی ادارات و سازمان ها در دوران دفاع مقدس انجام شده است و در حال حاضر آخرین فرصت های لازم برای تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس وجود دارد.

۷۴۴۰/‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =