۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83401283
۰ نفر

برچسب‌ها

شرکت ۶۴ هزار دانش آموز گیلانی در برنامه های تابستانی

رشت - ایرنا - سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: تاکنون ۶۴ هزار دانش آموز گیلانی در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت تابستان شرکت کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، جمیل عباسی غریب اظهار داشت: برنامه های ویژه ساماندهی اوقات فراغت دانش‌آموزان گیلان از پنجم ماه جاری در یک هزار و ۲۰۰ پایگاه فرهنگی، هنری و ورزشی آغاز شده و تا دهه اول شهریور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان تعطیلات تابستانی یکصد و ۳۰ هزار دانش آموز از برنامه های غنی سازی اوقاف فراغت در گیلان بهره مند شوند، افزود: آموزش و پروش به منظور سنجش ظرفیت ها، توانایی ها و امکانات موجود و مشارکت فعال دانش‌آموزان به برنامه های دارای خلاقیت و نوآوری بیشتر روی آورده است.

عباسی غریب با اشاره به تنوع و ویژگی برنامه های آموزش و پرورش تابستانه در اجرای غنی سازی اوقاف فراغت دانش آموزان خاطر نشان کرد: این برنامه ها کاملاً داوطلبانه است و فعالیت های مهارتی، فرهنگی، ورزشی، عقیدتی و علمی را شامل می شود.

وی با برشمردن برخی از مهم ترین برنامه های اوقات فراغت در تابستان تصریح کرد: اعزام یک هزار و ۳۰۰ دانش آموز در قالب کاروان های راهیان نور به غرب کشور، طرح یاوران ولایت با حضور ۶۰۰ دانش آموز پسر و دختر، اجرای طرح شهید بهنام محمدی با شرکت سه هزار و ۵۰۰ نفر، اعزام ۳۳۰ دانش آموز دختر و پسر از مقطع متوسطه اول در قالب اردوی بنیاد علوی به اردوگاه لواسان و شرکت ۱۰ هزار دانش آموز در هفتمین برنامه دادرس جوانان هلال احمر بخشی از این برنامه هاست.

سال گذشته، ۱۲۲ هزار نفر ساعت از برنامه های پایگاههای بهینه سازی اوقات فراغت آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.

استان گیلان دارای ۳۹۱ هزار دانش آموز است.

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =