۱۵۰ مددجوی کمیته امداد قصرشیرین  جذب کلاس های تابستانی شدند

قصرشیرین- ایرنا- رئیس کمیته امداد قصرشیرین گفت: کلاس های تابستانی غنی سازی اوقات فراغت این شهرستان هم اکنون با شرکت ۱۵۰ تن از مددجویان زیرحمایت این نهاد در حال برگزاری است.

بهمن کرداری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای غنی سازی برنامه های اوقات فراغت تابستان امسال بحث مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویان اولویت ما بوده است.

وی اظهار داشت: افراد شرکت کننده در کلاس های تابستانی با مهارت های گیوه بافی، توپ دوزی، خوشنویسی، سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی آشنا می شوند و آموزش می ببیند و در پایان ضمن ارایه گواهی مهارت با ارایه تسهیلات مشاغل خانگی از آنان حمایت می شود تا وارد بازار کار شوند.

وی بیشترین شرکت کنندگان را خانم های سرپرست خانوار و دختران جوان بیان کرد و گفت: اعضای کلاس های تابستانی از تمامی رده های سنی در این کلاس ها حضور دارند و علاوه بر آموزش از برنامه های اردویی سیاحتی و زیارتی ۲ و یا سه روزه نیز برخوردار می شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) قصرشیرین گفت: این کلاس ها از اول تیرماه شروع شده و تا ۱۵ شهریور نیز ادامه دارد.

کرداری اضافه کرد: با حمایت و همکاری دیگر ادارات شهرستان و آموزش و پرورش قصرشیرین فضای مناسبی برای برگزاری این کلاس ها تهیه شد و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری طرح اوقات فراغت در راستای غنی‌سازی و کشف استعدادهای مددجویان، گفت: اوقات فراغت بهترین فرصت برای تربیت نیروی انسانی متخصص و متدین در مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

رییس کمیته امداد قصرشیرین همچنین از فعالیت کانون جوانان پیرو ولایت کمیته امداد با شرکت ۹۰ تن از دانش آموزان خبر داد و گفت: فعالیت های این کانون در تمام طول ایام سال برای اعضا ادامه دارد و در این کانون انواع برنامه های فرهنگی هنری برای دانش آموزان برگزار می شود.

شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد که از این تعداد یک هزار و ۳۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶‬

برچسب‌ها