طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مرداد سالجاری آغاز می شود

چابهار- ایرنا- مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی گفت: عملیات اجرایی طرح هوشمند سازی بندر چابهار از مرداد سالجاری آغاز می شود که با این اقدام شاهد رشد و توسعه این بندر خواهیم بود.

محمدقائم تاجگردون روز پنجشنبه در بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندرچابهار اظهار داشت: نقشه هوشمندسازی سازمان بنادر و دریانوردی در آبان سال گذشته مشخص و آذر نقشه راه، اقدامات کلیدی و ۱۱ پروژه آن مصوب شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست این نقشه راه تا پایان سال ۱۴۰۰ و فاز دوم تا پایان سال ۱۴۰۴ طرح ریزی شده افزود: یکپارچه سازی سامانه های نرم افزاری سازمان بنادر اعم از سامانه های عملیاتی بندری و دریایی از جمله اهداف این نقشه راه است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر چابهار به عنوان پایلوت طرح هوشمندسازی بنادر انتخاب شده و با اجرای این سامانه، بندر چابهار به عنوان نخستین گام سازمان بنادر در فرآیند هوشمندسازی بنادر کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به ویژگی های بندر چابهار برای اجرای طرح هوشمند سازی بیان کرد: بسیاری از بنادر کشور متقاضی اجرای این طرح بودند اما استاندارد بودن طرح توسعه بندر چابهار و تقویت زیرساخت های حمل و نقل چندوجهی و ورود حجم بالایی از کالا از جمله ویژگی هایی است که موجب انتخاب این بندر برای اجرای این طرح بوده است.

‌۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =