پیشرفت داوران فوتبال منوط به توجه ناظران است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: پیشرفت داوران فوتبال تنها منوط به توجه ناظران و هدف اصلی این دوره بالا بردن سطح آگاهی و میزان دانش آنها است.

«هدایت ممبینی» رئیس کمیته داوران فدر اسیون فوتبال در حاشیه برگزاری کلاس توجیهی ناظران داوری فوتبال، اظهار داشت: در حال حاضر افرادی در این دوره حضور دارند که در تاریخ داوری افتخاری برای جامعه داوری کشور هستند و من از این بابت خیلی خوشحال هستم. در شروع فصل جدید مطمئناً چالش‌های داوری بیشتر خواهد شد و شما به عنوان یک ناظر می‌توانید به داوران کمک بسزایی کنید مسئولیت شما حتی از داوران هم بیشتر است.

وی در ادامه بیان کرد: کلاس توجیهی ناظران داوری فوتبال پیش از شروع فصل را به منظور یکپارچگی، هماهنگ‌سازی و ارتقاء سطح هرچه بیشتر ناظران برگزار کردیم. این کلاس با حمایت فدراسیون فوتبال و با حضور مدرس برجسته فیفا «والنتین ایوانواف» در حال برگزاری است البته باید از وی به جهت حضورشان در این کلاس تشکر کنم.

رئیس کمیته داوران و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: هدف اصلی از برگزاری دوره‌های توجیهی این است که ناظران به صورت هماهنگ و یکپارچه عملکرد داوران را زیر نظر داشته باشند. پیشرفت داوری در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی منوط به توجه ناظران است. به هر حال برگزاری چنین دوره‌هایی باعث تعامل هرچه بیشتر بین داوران و ناظران بازیها می‌شود تا به وسیله آن وظایف خود را در کنارهم و به درستی انجام دهند. در واقع هدف اصلی این دوره یکپارچگی، یک‌نواختی و بالا بردن دقت‌نظر ناظران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =