۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83401254
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبرکوتاه از نیروی انتظامی استان سمنان

سمنان- ایرنا- دستگیری پنج خرده فروش شیشه در سمنان، کشف کالای قاچاق در انبار باربری در دامغان، کشف ۲ تن برنج قاچاق در میامی و مجروح شدن چهار نفر در جشن عروسی، تعدادی از مهمترین خبرهای انتظامی استان سمنان بود که روز پنجشنبه اعلام شد.

فرماندهی انتظامی استان سمنان تامین امنیت اقتصادی و اجتماعی را به عنوان لازمه رونق تولید و تحقق فرموده مقام معظم رهبری با جدیت پیگیری می‌کند و یکی از اقدامات مهم برای رونق تولید و تامین امنیت اقتصادی مبارزه با قاچاق و راهکار مهم در تامین امنیت اجتماعی و کاهش آمار سرقت مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر است که پلیس با جدییت برای تحقق این راهبردها تلاش می‌کند.

براساس آمار ریشه ۷۰ درصد انواع سرقت و دیگر مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در استان سمنان اعتیاد سارقان به مواد مخدر است.

پنج خرده فروش شیشه در سمنان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان با بیان اینکه مقابله با مجرمان و خرده فروشان مواد مخدر مسیر اصلی مبارزه با سرقت است، گفت: پنج خرده‌فروش مواد مخدر در جنوب این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ غلامحسن پاکدامن اظهار داشت: پلیس در جنوب شهر سمنان فردی را که اقدام به فروش مواد مخدر می‌کرد شناسایی و پس از هماهنگی با قاضی و اعزام گشت‌های انتظامی به مخفیگاه آنان در حالی که متهم به همراه خواهر و همسرش در برابر مأموران مقاومت می‌کرد، حکم قضایی را اجرا و متهمان به همراه ۱۲ گرم شیشه بسته بندی شده دستگیر شدند.

به گفته وی، در ادامه عملیات و با کمک متهمان، فروشنده اصلی مواد به این خانواده خرده فروش نیز به همراه ۶ گرم شیشه و مقداری هروئین در خیابان شناسایی و دستگیر شد.

پاکدامن تصریح کرد: در ادامه این عملیات ضربتی، باغی که محل حضور معتادان و اجتماع مجرمان بود نیز بررسی و صاحب سابقه‌دار آن به همراه مقداری مواد مخدر دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: در این عملیات پلیسی پنج تن از خرده‌فروشان مواد مخدر را دستگیر و به دادسرا تحویل داد.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان گفت: خرده‌فروشان مواد مخدر در شهرها و روستاها یکی از عوامل اصلی گرایش به اعتیاد نوجوانان و جوانان به شمار می روند و تاثیر مستقیمی بر افزایش جرایمی مثل سرقت دارند و شناسایی و دستگیری این افراد در اولویت کار پلیس قرار دارد.

کشف انبار کالای قاچاق در دامغان

فرمانده انتظامی شهرستان دامغان گفت: مقدار قابل توجهی کالای قاچاق از یک واحد باربری به ارزش ۷۵ میلیون ریال در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ سید رضا علوی اظهار داشت: مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و هر گونه فعالیت در این زمینه از جمله مأموریت‌های اصلی نیروی انتظامی است که این موضوع در شهرستان دامغان با جدیت پیگیری می شود.

کشف بیش از ۲ تن برنج قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان میامی گفت: ۲ تن و ۲۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق با هوشیاری پلیس کشف شد.

سرگرد احمد حاج پروانه اظهار داشت: ماموران یگان امداد شهرستان میامی در راستای طرح و برنامه‌های پیشگیرانه خود یک دستگاه نیسان را در محور مواصلاتی متوقف کردند که در بررسی‌های اولیه و بازدید از قسمت بار خودرو ۲ تن و ۲۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان میامی با بیان اینکه این محموله در مسیر شهرستان همجوار در حال انتقال بود، گفت: ارزش ریالی برنج‌های کشف‌شده برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۲۲۰ میلیون ریال است.

کاروان عروسی چهار مجروح برجای گذاشت

رئیس پلیس راهور استان سمنان گفت: چهار دستگاه خودرو سواری در کاروان عروسی در شهرستان شاهرود تصادف کردند که این حادثه چهار مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ موسی بزرگی اظهار داشت: روز چهارشنبه یک مورد تصادف جرحی در بلوار علامه مجلسی شاهرود به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و در بررسی اولیه پلیس مشخص شد چهار دستگاه خودرو سواری در کاروان عروسی با یکدیگر برخورد کردند.

رئیس پلیس راهور استان سمنان علت این واقعه را رعایت نشدن فاصله قانونی خودروها و بی توجهی راننده ها به جلو اعلام کرد و گفت: مجروحان این حادثه برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط