خیز «رحمان» برای کسب یک مدال خوش‌رنگ دیگر

ارومیه - ایرنا - رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان با اشاره به آمادگی بسیار خوب «سیامند رحمان» گفت: این ورزشکار شایسته اشنویه‌ای برای کسب یک مدال خوش‌رنگ دیگر در رقابت‌های جهانی پاراوزنه برداری قزاقستان خیز برداشته است.

علی امان زاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قهرمان ملی پوش با پیشینه درخشان و دهها مدال طلای جهانی، پاراآسیایی و پارالمپیکی که در اختیار دارد، این بار نیز چشم همه کارشناسان و ورزش دوستان جهان را برای ثبت یک رکورد جدید و به یادماندنی به خود خیره کرده است.

وی بیان کرد: قوی‌ترین قهرمان پارالمپیک جهان که هم اکنون به همراه تیم ملی کشورمان در مسابقات جهانی شهر نورسلطان کشور قزاقستان حضور دارد، فردا / جمعه / در آخرین روز این رقابت‌ها به مصاف حریفان جهانی خود می رود.

وی ادامه داد: رحمان طی یک سال اخیر ۲ بار در رقابت های قهرمانی پاراوزنه برداری آسیا اقیانوسیه ژاپن و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم بر روی سکوی قهرمانی رفته است و اگر این بار کادر فنی تیم ملی مصلحت بدانند بار دیگر قادر به شکستن رکورد خود و ثبت رکوردی جدید قبل از حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در کتاب تاریخ ورزش ایران و جهان است.

امان‌زاده افزود: مسابقات جهانی پاراوزنه‌برداری از ۲۳ تا ۲۸ تیر ماه جاری در شهر نورسلطان کشور قزاقستان در حال برگزاری است.

«سیامند رحمان» در مصاحبه ای که با سایت فدراسیون جهانی در خصوص حضورش در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان انجام داده است، گفت: مسابقات قزاقستان برای من از اهمیت خاصی برخوردار است و می خواهم در این رویداد با کسب سهمیه و مدال طلا حضور خود را در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعی کنم.

سیامند رحمان وزنه‌بردار فوق سنگین پارالمپیکی ایران است که یک دهه گذشته افتخارات فراوانی برای ورزش ایران کسب کرده است.

۲ مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، پنج مدال طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا از سیامند ورزشکاری شناخته شده در سطح رقابت‌های بین‌المللی ساخته است.

سیامند رحمان متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان غربی و وزنه بردار سنگین وزن ایران است که در سال ۱۳۸۷ برای اولین بار به اردوی تیم ملی وزنه برداری معلولان دعوت شد.

این وزنه بردار سنگین وزن دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتای اندونزی را بر گردن آویخت.
رحمان در نخستین حرکت وزنه ۲۷۳ کیلوگرمی را مهار کرد، در دومین حرکت نیز وزنه ۲۹۳ کیلوگرمی را به راحتی بالا برد تا علاوه بر قطعی شدن مدال طلایش رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی که در اختیار خودش بود را بشکند.
«رحمان» برای سومین حرکت وزنه ۲۹۵ را انتخاب کرد که با مهار این وزنه بار دیگر رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی را ارتقا داد.
قوی‌ترین مرد معلول جهان در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیروی برزیل نیز رکورد ۳۱۰ کیلوگرم را به ثبت رساند و این بار قصد دارد با صلاح‌دید و تصمیم کادر فنی رکورد جدیدی را در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن به ثبت برساند.

۷۱۵۶/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =