تولیت آستان قدس رضوی با یکی از مقامات عراق دیدار کرد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی روز پنجشنبه مشهد با "فائق زیدان" رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران امنیت، رفاه و آبادانی عراق را امنیت، رفاه و آبادی کشور خود می‌داند چنانکه برای پیروزی بر فتنه داعش، خون رزمندگان ایرانی در کنار رزمندگان عراقی بر زمین ریخته شد.

وی افزود: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا رمز سلطه ظالمانه خود را بر کشورهای اسلامی ایجاد اختلاف می‌داند.: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی ملتهای ایران و عراق خرسند نیست و همانگونه که سعی می کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین به خدمات این نهاد به زائران مسلمان از اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای عرب اشاره و بیان کرد: سالانه دهها هزار زائر عرب زبان به حرم شریف حضرت رضا (ع) مشرف می‌شوند که بخش عمده آنها برادران و خواهران عراقی هستند. برای ارائه خدمات هرچه بهتر یک رواق و صحن حرم مطهر رضوی به زائران عرب زبان اختصاص دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم به برکت اعتاب مقدسه در ایران و عراق و مراسم بزرگ اربعین که نماد وحدت، اتحاد و شکوه جهان تشیع است رابطه دوستی و برادری دو ملت بزرگ ایران و عراق روز به روز مستحکمتر شود.

حجت الاسلام مروی گفت: همچنین امیدواریم با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق بگونه ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.

۷۴۸۹/‌۱۸۵۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =