نخستین اجرای "پویش فصل گرم کتاب" در زاهدان برگزار شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: به همت این کانون و با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی نخستین اجرای "پویش فصل گرم کتاب" در پارک سربازان گمنام زاهدان برگزار شد.

معصومه هادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: "پویش فصل گرم کتاب" از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری و با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و ارتقا مهارت‌های زندگی طراحی شده است.

وی گفت: افزایش سرانه امانت کتاب، غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه کتاب برای کودکان و نوجوانان از دیگر اهداف این پویش است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: "پویش فصل گرم کتاب" دومین سال اجرا در کشور را سپری می کند.

وی بیان کرد: در این طرح مربیان کانون با ایجاد ایستگاه‌های کتابخوانی و با همکاری سایر سازمان‌ها فضایی برای ارائه خدمات فرهنگی به مخاطبان به وجود می‌آورند.

هادی گفت: همچنین با اجرای برنامه‌های خلاق و متنوع برای خانواده‌ها و فرزندان کودک و نوجوان آنان، کانون و فعالیت‌های آن به مخاطبان معرفی می‌شود.

وی افزود: در زاهدان نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با همکاری شهرداری این برنامه را آغاز کرده و همکاران با انجام فعالیت‌هایی مانند قصه گویی، نمایش عروسکی، مسابقه برای کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها، شعرخوانی، شاهنامه‌خوانی و پخش نماهنگ میزبان مخاطبان هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این برنامه در نخستین گام خود با استقبال خوب خانواده‌ها روبه‌رو شد.

وی گفت: "پویش فصل گرم کتاب" هر چهارشنبه تا پایان شهریور ماه، در پارک سربازان گمنام واقع در زیباشهر زاهدان از ساعت ۲۰ تا ۲۲ برگزار می شود.

هادی افزود: این طرح سال گذشته در بوستان فرهنگیان زاهدان برگزار شد.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =