۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83401215
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران همانند روز گذشته سالم است

تهران- ایرنا- آلاینده ذرات معلق ۲.۵ میکرون در هوای تهران امروز (پنجشنبه) همچون روز گذشته عدد ۷۳ است و کیفیت هوا شرایط سالم قرار دارد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز همچون روز گذشته بر روی عدد ۷۳ قرار دارد.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۲ به ۵۹ کاهش و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۱۸ به ۲۴ افزایش داشته است.
همچنین آلاینده ازن نسبت به روز گذشته با ۵ عدد افزایش از عدد ۳۷ به ۴۲ رسید.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۰۲ و ایستگاه های پاسداران (منطقه ۳) و شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۹۹ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۸ و ایستگاه های شهرداری منطقه ۲ و اقدسیه (منطقه ۱) هر یک با شاخص های ۵۰ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و ۱۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۸۷ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۲۳ روز رسیده بود.
‌تهرام/‌۷۲۴۴/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =