۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83401204
۰ نفر

برچسب‌ها

تسهیلات بلاعوض به عشایر سیل‌زده پرداخت می‌شود

شاهرود - ایرنا - رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر استان های سیل‌زده به ازای هر دام سبک پنج میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و پنج میلیون ریال هم تسهیلات کم‌بهره دریافت خواهند کرد.

کرمعلی قندالی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان شاهرود گفت: با جمع بندی های انجام شده خسارت های سیل ابتدای سال در حوزه عشایری سه هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۲ میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی برای تامین آب شرب عشایری اختصاص یافته است، ادامه داد: ۲۳۰ طرح آب‌رسانی با این اعتبارات اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه ۵۳ درصد از عشایر از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند، اظهار امیدواری کرد: با استمرار کمک ها از صندوق توسعه ملی تا پایان برنامه ششم توسعه کشور ۷۵ درصد عشایر کشور از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

قندالی گفت: ۲۵ طرح آب رسانی به عشایر استان سمنان تعریف شده که با اجرای آنها عشایر بیشتری از استان سمنان از آب سالم برخوردارخواهندشد.

وی ادامه داد: در راستای اعطای تسهیلات کم بهره با سود چهار درصد و دوره بازگشت پنج ساله نیز برای پرداخت به تشکل‌های عشایری خوشبختانه تصمیمات خوبی گرفته شده است.

قندالی افزود: برای جبران خسارت مکان‌های استقرار، نگهداری دام و تجهیزات نیزمبالغی به عشایر هم به صورت بلاعوض و هم تسهیلات پرداخت خواهد شد که پس از تصویب ابلاغ می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: برای تامین نهاده های دامی با وجود تشکل های عشایری قوی مشکلی وجود ندارد و راه های عشایری نیز در هر زمان که نیاز باشد اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

براساس آخرین سرشماری عشایر کشور که پارسال انجام شد، اکنون ۱۰۴ ایل، ۵۵۲ طایف با یک میلیون و ۱۸۶ هزارو ۳۹۸ نفر جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند.

۷۳۵۸/۶۱۶۷

اخبار مرتبط