۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 987
کد خبر: 83401201
۰ نفر

برچسب‌ها

بانکهای خصوصی برای کاهش آسیبهای اجتماعی گام بردارند

اصفهان - ایرنا - عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: بانکهای خصوصی با سیاستهای حمایتی خود از اقشار آسیب پذیر جامعه باید در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی گام بردارند.

عیسی امامی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار اصفهان در استانداری اظهارداشت: این بانک با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر به روش پرداخت تسهیلات با سهولت بیشتر و در کمترین زمان، این راهبرد حمایتی به ویژه در حوزه زنان سرپرست خانوار در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حوزه های درمانی، پزشکی، امور خیرخواهانه و مسئولیتهای اجتماعی در سه ماهه آخر سال گذشته ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات در کشور پرداخت شد.

عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران، توجه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی با عقد تفاهم نامه با دستگاه ها در زمینه های مختلف را از جمله دیگر رویکردهای این بانک برشمرد.

امامی تصریح کرد: روش تعهدی بزرگترین مشکل بانک هاست به این معنا که مشتری باید پول را سپرده کند و پس از طی شدن زمان مورد نظر، تسهیلات دریافت کند و این موضوع برای بسیاری از مشتریان که در گیر و دار مشکلات هستند خوشایند نیست و این سپرده‌گذاری نیز بر مشکلات آن‌ها خواهد افزود.

وی اضافه کرد: برای رفع این نقص طرح همیاران مهر آغاز شد که در قالب آن بدون معطلی تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

امامی با اشاره به اهمیت کمک رسانی و مساعدت در مواقع بحرانی تصریح کرد: در سیل گلستان، لرستان و خوزستان ارایه تسهیلات صفر تا چهار درصد برای مناطق حادثه دیده انجام گرفت.

وی افزود: این بانک پنج درصد از منابع قرض الحسنه کشور را در اختیار دارد اما ۲۵ درصد از ارایه تسهیلات قرض الحسنه را انجام می دهد.

عضو هیات مدیره این بانک اضافه کرد: در چند سال اخیر حدود ۶۳ هزار میلیارد ریال منابع را به دست آوردیم و در چند سال اخیر توانستیم ۱۱۰ هزار میلیارد ریال جذب کنیم و این امر با حمایت و کمک و هماهنگی دولت انجام شد.

امامی بیان کرد: این بانک در ابتدا با ۲,۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار کار خود را آغاز کرد و اکنون توانست ۱۹۲ هزار میلیارد ریال منابع را جذب و مدیریت کند و این نشان از اعتماد و درایت این بانک دارد.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات ۰ تا ۴ درصد در این بانک انجام می‌شود گفت: ۹۳ درصد از هزینه های بانک نیز با درآمدهای عملیاتی محقق می‌شود.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در کل کشور ۵۲۶ شعبه در اصفهان ۳۲ و در کلانشهر اصفهان ۱۶ شعبه دارد.

/ ‏۶۰۲۶/‏۶۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =