۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83401193
۰ نفر

برچسب‌ها

پنجره واحد سرمایه گذاری پاسخگویی دستگاه ها را تقویت می کند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری علاوه سرعت بخشی و تسهیل فرایندهای مجوز سرمایه گذاری، به پاسخگویی بیشتر مدیران کمک می کند و دیگر توجیهاتی مانند نقص قوانین و یا نبود امکانات و سایر مسائل مورد قبول نخواهد بود.

عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین افزود: فرایند تقاضا تا صدور مجوز سرمایه گذاری هم اکنون هم پیچیده و هم زمان بر است و این سامانه می تواند به شفافیت بیشتر و هم تسریع این موضوع کمک زیادی کند.

وی اضافه کرد: این پنجره واحد همچنین امکان نظارت بر عملکرد را هم فراهم و با شفاف کردن فرایندها مدیران را نیز از مورد اتهام قرار گرفتن دور می کند.

زاهدی ادامه داد: هرچه بتوانیم ارتباط بین افراد متقاضی و متصدی سرمایه گذاری را کم کنیم به این شفافیت و سلامت کمک کرده ایم و پنجروه واحد نیز همین موضوع را محقق می کند.

وی گفت: قرار گرفتن در رده ۱۲۸ بهبود فضای کسب و کار در بین کشورهای دنیا رتبه تاسف آوری بوده و در شان نظام و مردم نیست که با وجود نیروی انسانی توانمند، منابع طبیعی ارزشمند، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب در چنین رتبه ای باشیم.

زاهدی اظهار داشت: این سامانه هر اشکالی هم داشته باشد دیگر بدتر از وضع موجود نخواهد بود.

وی تاکید کرد: اطلاعات مربوط به الزامات قانونی مانند مکان سرمایه گذاری هم در این سامانه باید در اختیار مردم باشد تا فرد مراجعه کننده از همان حین ورود بداند که آیا سرمایه گذاری در مکان مورد نظر امکان پذیر است یا خیر.

زاهدی افزود: پنجره واحد در سازمان های مختلف وجود دارد اما ارتباطی به سرمایه گذاری ندارد بنابراین نمی توانند موازی با این سامانه باشند.

استاندار قزوین با بیان اینکه شهرداری ها حتماً باید به عنوان یکی از دستگاه های اجرایی در این سامانه دیده شوند، افزود: با تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری دیگر مثل گذشته نیازی به تاییدیه دستگاه ها نیست و کارها با سرعت انجام خواهد شد.

۷۳۸۸*۳۰۱۳

برچسب‌ها