۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83401158
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی دو واحد تجاری و مسکونی در لاهیجان

لاهیجان - ایرنا - دو واحد تجاری و مسکونی در شهر لاهیجان طعمه حریق شدند که با تلاش مأموران آتش نشانی، از سرایت آتش به واحدهای همجوار جلوگیری به عمل آمد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لاهیجان روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: در خیابان رسالت لاهیجان یک باب مغازه مکانیکی و یک باب منزل مسکونی در آتش سوخت که با سرایت شعله های آتش به دو واحد مسکونی همجوار نیز خسارت هایی جزئی واردشد.

حمید خیراندیش افزود: این آتش سوزی غروب روز گذشته اطلاع داده شد که بلافاصله ۱۵ آتش‌نشان به وسیله شش دستگاه خودروی اطفای حریق و دو خودروی کمکی از آتش‌نشانی رودبنه به محل حادثه واقع در خیابان رسالت اعزام شدند و توانستند از آتش سوزی بیشتر و سرایت آن به دیگر واحدها جلوگیری کنند.

وی اظهار داشت: وجود مواد اشتعال‌زا در مغازه مکانیکی موجب گسترش شعله های آتش در لحظه های اولیه وقوع حادثه شد که این آتش با شدت به یک باب منزل مسکونی همجوار نیز نفوذ کرد و به دو واحد مسکونی دیگر نیز بصورت جزئی آسیب هایی وارد کرد.

به گفته خیراندیش؛ آتش‌نشانان با کشیدن لوله های آبدهی از چهار نقطه به کانون آتش توانستند این آتش سوزی را مهار و از پیشروی آن به سمت سایر خانه ها و مغازه های اطراف جلوگیری کنند.

خیراندیش با بیان اینکه این حادثه خسارت جانی نداشت، عنوان کرد: علت وقوع آتش سوزی و میزان خسارت دقیق آن توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

وی ترافیک سنگین در میدان گیل در زمان وقوع آتش سوزی را موجب تأخیر در رسیدن نیروهای پشتیبانی ذکر کرد و آن را یکی از مشکلات ماموران هنگام وقوع حوادث دانست و از شهروندان خواست در این زمینه بیشتر همکاری کنند.

وی ادامه داد: از رانندگان خودروهای عبوری می خواهیم به محض شنیدن صدای آژیر و مشاهده خودروهای امدادی، مسیرها را هرچه زودتر باز کنند تا خللی در انجام عملیات ها پیش نیاید.

لاهیجان در شرق استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =