تحریم‌ها و بروکراسی حال و روز صنعت استان بوشهر را بد کرده است

بوشهر- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر بر این باور است که حال و روز صنعت استانش به علت تحریم‌ها و بروکراسی اداری خوب نیست و تولید آن در شرایط سخت قرار دارد.

خورشید گزدرازی روز پنجشنبه در نشست بررسی فعالیت های اقتصادی استان بوشهر افزود: بخشی از مشکلات این حوزه ناشی از شرایط خاص کشور و تحریم ها و بخشی دیگر ناشی از بروکراسی شدید اداری است.
وی بیان کرد: در چنین شرایطی می طلبد دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات فعالان اقتصادی پیشگام شوند زیرا در غیر این صورت تعدد بخش نامه ها و دستور العمل های ابلاغی باعث سردرگمی فعالان اقتصای است.
گزدرازی ادامه داد: با این حال با توجه به نامگذاری سال جاری با شعار رونق تولید همه مسئولان برای بهبود فضای کسب و کار و اشتغال مسئولیت خطیری را عهده دار هستند.
وی اظهارداشت: در این زمینه اتاق بازرگانی آمادگی دارد برای تحقق شعار سال مشکلات فراروی فعالان اقتصادی استان را احصا و همراه با ارائه راهکار به مسئولان کشوری ارائه دهد.
گزدرازی ادامه داد: اتاق بازرگانی بندر بوشهر با هدف رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار یک سری اهداف را در دستور کار خود برای سال جاری قرار داده است.
وی بیان کرد: پایش بهبود فضای کسب و کار، برگزاری سمینارهای مختلف و هدفمند آموزشی در موضوع‌های مالیات ارزش بر افزوده، تامین اجتماعی، ارز و راه‌های بازگشت ارز حاصل از صادرات از جمله برنامه‌های اتاق بازرگانی بندر بوشهر برای سال جاری است.
گزدرازی ادامه داد: چابک سازی کمیسیون‌های تخصصی و تکثیر تشکل‌های زیر مجموعه اتاق، برگزاری جشنواره و حضور در نمایشگاه‌های استانی، ملی و بین المللی از دیگر رویکردهای اتاق بازرگانی بندر بوشهر برای امسال است.
وی افزود: ارتباط هوشمندانه با مراکز علمی دنیا با هدف برخورداری از علم و دانش روز برای پیشبرد هر چه مطلوب‌تر برنامه‌های حوزه اقتصادی رویکرد راهبردی اتاق بازرگانی بندر بوشهر است.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر همچنین با قدردانی‌های از پیگیری‌های استاندار بوشهر گفت: در سفر تیم اقتصادی استان بوشهر به تهران به ریاست استاندار مشکل برقرار نبودن ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی با قول مدیر گمرک جمهوری اسلامی ایران برطرف شده است.

گزدرازی افزود: در این زمینه یک سری استثناهایی وجود داشته که انتظار می‌رود با برداشته شدن آن زمینه رونق بیش از پیش فعالیت اقتصادی در استان بوشهر فراهم شود.

وی بیان کرد: تجارت در استان بوشهر جز معاش اصلی مردم است که بیشترین حوزه کسب و کار را به خود اختصاص داده از این رو انتظار می‌رود با رونق بندر و گمرک شاهد پویایی مجدد فعالیت های این حوزه باشیم.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =