۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر 83401142
۰ نفر
مادورو بار دیگر بر تداوم مذاکره با مخالفان تاکید کرد

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا بر عزم جدی دولتش در مذاکره با مخالفان به عنوان راهی برای دستیابی به صلح در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، نیکلاس مادورو روز گذشته / چهارشنبه/ اعلام کرد که دولتش به مذاکره با مخالفان برای رسیدن به صلح در این کشور تمایل دارد.

وی در صفحه توییترش نوشت: ما به مذاکره برای رسیدن به صلح، آرامش و رفاه برای مردم ونزوئلا معتقدیم.

این توئیت مادورو در حالی منتشر شده است که دولت و مخالفان موافقت کرده اند بار دیگر مذاکرات شان را از سر بگیرند. نمایندگان دو طرف چند روز پیش وارد جزیره باربادوس در منطقه کارائیب شدند تا مذاکراتشان را از سر بگیرند.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است.بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است.

طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =