۱۱۳ هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی فاقد مسکن هستند

مشهد- ایرنا- ۱۱۳ هزار خانوار مددجوی زیر پوشش سازمان بهزیستی در کشور هم اکنون فاقد مسکن و در نوبت دریافت خدمات مرتبط با این بخش هستند.

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی روز پنجشنبه در مراسم پایانی همایش تجلیل از خیرین و نیکوکاران برگزیده بهزیستی کشور در مشهد گفت: امیدواریم با کمک سازمان برنامه و بودجه بتوانیم این تعداد واحد مسکونی را تامین کرده و گام بلندی برای توانمندسازی توام با کرامت انسانی این عزیزان برداریم.

ذوالفقار یزدان مهر با اشاره به اینکه رویکرد جدید بهزیستی توانمندسازی توام با کرامت انسانی برای مددجویان و جذب مشارکت خیرین در این زمینه است افزود: ساخت مسکن برای خانواده های دارای چند معلول به دلیل شرایط خاص این خانواده ها و هزینه های سنگین آنان در اولویت کاری بهزیستی قرار دارد که در این راستا بیش از ۱۴ هزار خانوار در کشور شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: به همت مجمع خیرین و با همکاری صمیمانه بهزیستی خراسان رضوی اهداف مورد نظر همایش تجلیل از خیرین و نیکوکاران برگزیده بهزیستی کشور در مشهد محقق شد و تامین اعتبار ساخت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده هایی که دو معلول یا بیشتر دارند توسط خیرین رویداد منحصر به فردی است که در این همایش اتفاق افتاد و شایسته تحسین است.

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی گفت: ظرف سه سال آینده نیز شش هزار و ۸۸۸ واحد مسکونی دیگر برای خانواده های دارای دو معلول و بیشتر توسط بهزیستی ساخته می شود و امیدواریم جشن پایان ساخت مسکن برای این دسته از افراد را برگزار کنیم.

یزدان مهر با اشاره به اینکه ۵۰ هزار واحد مسکونی هم اکنون در دست ساخت است افزود: تفاهم ساخت حدود ۲۰ هزار واحد دیگر در کشور با بسیج و سپاه انجام شده است و امیدواریم عملیات ساخت به زودی آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد سامانه مجمع خیران در کشور در حال طراحی و تهیه است اضافه کرد: راه اندازی سامانه فراگیر نظارت مستمر و فراگیر بر کار موسسات خیریه از دیگر اقدامات مهمی است که در کشور آغاز شده است.

او ادامه داد: خیرین بنا دارند در حوزه اشتغال مبتنی بر تولید نیز با بهزیستی همکاری کنند و در مجموع امسال ۵۴ هزار ایجاد فرصت شغلی در کشور برنامه ریزی و هدف گذاری شده است.

همایش تجلیل از خیرین و نیکوکاران بهزیستی کشور از روز ۲۶ تیر ماه در مشهد آغاز شد و با تجلیل از ۳۰۰ خیر برگزیده کشور به کار خود پایان داد.

۷۴۹۶/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =