بانک‌های خصوصی می توانند در زمینه توسعه فناوری‌های پیشرفته فعالیت کنند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: این استان در زمینه صنایع و فناوری پزشکی می‌تواند پیشرو و فعال باشد و لازمه این امر حمایت فراگیر نهادهای مالی به ویژه مشارکت بانک‌های خصوصی است.

عباس رضایی روز پنجشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره یکی از بانک‌های خصوصی افزود: حمایت از صنایع پیشرفته درمانی، پزشکی برای مثال در موضوع پلاسمای خون از جمله ضروریات استان اصفهان به شمار می‌رود و در این زمینه از بانک‌های خصوصی می‌خواهیم مجموعه‌های مرتبط با این مقوله ها را مورد حمایت خود قرار دهند.

وی بر اهمیت کاهش وابستگی به تولیدات خارجی اشاره کرد و ادامه داد: باید یادآوری کنیم که زمینه‌های علمی نیز در استان وجود دارد و فقط نیازمند حمایت های مالی است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از بانک‌های خصوصی گله‌مند هستیم تصریح کرد: سال گذشته افزون بر ۱۶۰ هزار میلیارد ریال پول مردم از این استان خارج شد و برای هزینه های طرح های غیر استانی خرج شد.

رضایی با اشاره به ضرورت برگزاری جلسه مشترک بین بانک‌های خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد در زمینه های مختلف از جمله پزشکی درمانی اظهارداشت: بی‌شک می‌توان با هماهنگی و گفتگوها برخی مشکلات را حل کرد.

استانداراصفهان به ظرفیت بالا و توانمندی شرکت‌های خصوصی در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: برای مثال این منطقه در تولید لوازم خانگی تولیدی بسیار فعال است و توانمندی ها در شهرک‌های صنعتی مانند شهرک دهق زیاد و اشتغال‌زایی در وضعیت خوبی قرار دارد.

رضایی گفت: درصد اشتغال استان اصفهان ۲.۷ درصد از میانگین کشوری کمتر است و بنابراین باید برای این موضوع چاره‌اندیشی کرد و نقش بانک ها در این زمینه بسیار با اهمیت خواهد بود.

وی افزود: در صورت ایجاد بانک استان اصفهان می توان بهتر تصمیم گیری کرد و منابع و مخارج را با یکدیگر تطبیق داد تا توسعه استان به بهترین شکل رقم بخورد.
رضایی با بیان اینکه استان اصفهان در حل بحران‌ها از دیگر استان‌هاموفق‌تراست گفت: برای مثال در سیل اخیر، مرمت و بازسازی شهرستان پلدختر به استان اصفهان واگذار شد و در چند روز آینده تمام امور عمرانی و خدماتی و رفاهی در این منطقه به اتمام خواهد رسید.

/ ‏‬ ۶۰۲۲ / ‏‬ ۶۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =