کمبودها و مشکلات بهداشت و درمان پارس‌آباد رفع می‌شود

اردبیل -ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت به رفع مشکلات مناطق محروم کشور توجه جدی دارد و بر این اساس کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان پارس‌آباد مغان نیز با نگاه ویژه بزودی رفع می‌شود.

به گزارش ایرنا، دکتر قاسم جانبابایی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه‌ها و مراکز درمانی پارس‌آباد مغان با اشاره به مشکل تجهیزات ام. آر. آی و سی. تی. اسکن در مراکز درمانی این شهرستان افزود: خرید این تجهیزات صورت گرفته و با ورود آن به کشور، پارس‌آباد در اولویت تجهیز به این دستگاه‌ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه تعداد دستگاه‌های دیالیز در این شهرستان متناسب با تعداد بیماران دیالیزی نیست، اظهار کرد: چهار دستگاه دیالیز به این شهرستان اختصاص داده می‌شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمبود موجود رفع گردد.

جانبابایی با اشاره به مشکلات مراکز درمانی شهرستان پارس‌آباد اضافه کرد: در این شهرستان کمبود نیروی انسانی بویژه پرستار وجود دارد اما بزودی با استخدام جدید کادر پرستاری مورد نیاز تأمین خواهد شد ضمن اینکه امسال پزشکان متخصص بیشتری به این منطقه مرزی اعزام خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت و درمان همچنین با اشاره به آماده افتتاح بودن بیمارستان شهدای پارس آباد گفت: این مرکز درمانی از نظر فیزیکی و رعایت استانداردها بسیار خوب ساخته شده و می‌بایست به نحو احسن در تأمین نیازهای درمانی شهروندان و مرزنشینان مورد استفاده قرار گیرد.

او همچنین گفت که تلاش خواهد شد تا از بیمارستان فعلی این شهرستان نیز به نحو مطلوب و در صورت نیاز استفاده شود تا کمبود درمانی منطقه به حداقل برسد.

به گزارش ایرنا، معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به پارس‌آباد از بخش‌های مختلف بیمارستان شهدا، بیمارستان امام خمینی (ره) و اورژانس پارس آباد بازدید کرد.

۶۰۱۶
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =