۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۸
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83401036
۰ نفر

برچسب‌ها

انبار علوفه در تکاب طعمه حریق شد

مهاباد- ایرنا- رییس ایستگاه آتش نشانی تکاب گفت: یک انبار علوفه در روستای «انگورد» از توابع بخش تخت سلیمان این شهرستان بامداد امروز /پنجشنبه/ طعمه حریق شد.

رسول شاداب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران این ایستگاه پس از اعلام وقوع آتش‌سوزی بلافاصله به این روستا اعزام شدند و با اقدام بموقع خود در خاموش کردن آتش از سرایت آن به سایر اماکن دامی و انبار علوفه دیگر کشاورزان جلوگیری کردند.

وی اضافه کرد: بر اثر این حادثه متاسفانه یک هزار بند علوفه یکی از کشاورزان این روستا به طور کامل در آتش سوخت.
وی بی‌احتیاطی و روشن کردن آتش در کنار انبار علوفه را علت این حادثه آتش‌سوزی اعلام کرد و گفت: بیش از پنج هکتار از باغ‌ها و مزارع گندم در چند هفته گذشته در تکاب بر اثر بی‌احتیاطی کشاورزان و روستاییان دچار حریق شده و در آتش سوخته است.

وی افزود: روستاییان و کشاورزان منطقه هنگام فعالیت روزانه و کار در مزارع خود نکات ایمنی را رعایت کرده و از روشن کردن اجاق‌های زغالی در فاصله نزدیک از محصول و مزارع و انبارهای علوفه خودداری کنند و درصورت روشن کردن اتش نیز از خاموش شدن آن اطمینان کامل پیدا کنند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است که بیش از ۱۲ هزار نفر در این شهرستان از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کنند.
تکاب ۶۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد که امسال ۴۰ هزار هکتار از آن زیر کشت گندم رفته است.
۷۵۱۴/‏۶۱۸۵/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =