انتقاد شهردار خلخال از اجرا نشدن طرح بازآفرینی پایدار در محلات این شهر

اردبیل_ایرنا _ شهردار خلخال از اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل به دلیل عدم اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری در محلات این شهر علیرغم انجام مطالعات و اقدامات اولیه انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، فاطمه جوادی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خلخال افزود: در حالی که سال گذشته قرار بود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان جهت اجرای این طرح در محلات مورد هدف خلخال تخصیص داده شود، این اعتبار به ۲ شهر دیگر استان اختصاص یافت.

او اظهار کرد: برای نهایی شدن طرح بازآفرینی منطقه قلعه‌باشی خلخال و ارتقای سطح زندگی ساکنان این محل، شهرداری ماه‌ها تلاش کرده بود اما تصمیم مدیران راه و شهرسازی همه این اقدامات را بی‌ثمر کرد.

وی بیان کرد: هدف اصلی ستاد بازآفرینی پایدار شهری توانمندسازی ساکنان محلات حاشیه نشین، کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح خدمات رفاهی به اهالی این محلات است ولی دستیابی به این اهداف در خلخال با تصمیم مرکز استان بی نتیجه ماند.

جوادی اضافه کرد: علاوه بر حذف اعتبارات منظور شده برای اجرای این طرح، اداره کل راه و شهرسازی با حذف سهمیه قیر رایگان، آسفالت معابر محلات حاشیه نشین این شهر را هم دچار مشکل کرده است.

او در عین حال گفت: با تلاش و پیگیری صورت گرفته به تازگی هشت میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات مستقیم ستاد بازآفرینی پایدار شهری از پایتخت برای اجرای بخشی از این طرح در شهر خلخال تخصیص یافته اما تحقق این مهم نیز به انتخاب پیمانکار مجری طرح توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل منوط شده است.

عبدالرحمان روحی، رئیس اداره بازآفرینی پایدار شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: حذف نام شهرهای گرمی و خلخال از لیست اعتبارات طرح بازآفرینی پایدار شهری و تخصیص آن به شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر به پیشنهاد مرکز و بر اساس شاخص‌های جمعیتی صورت گرفته و اداره کل در این زمینه نقشی ندارد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع شده است.

۶۰۱۸/‏۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =