طرح پرونده بستری الکترونیک در بیمارستان رازی اجرا شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند طرح پرونده بستری الکترونیک به صورت پایلوت از این هفته در بیمارستان رازی بیرجند آغاز شد و تا شهریور در سایر بیمارستان‌های استان نیز اجرا می‌شود.

علی اربابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان بیمه سلامت به دنبال ارائه خدمات با کیفیت به بیمه شدگان و تسهیل امور بیمه‌ای و درمان است.

وی گفت: الکترونیکی شدن نسخه پزشکی از اسفندماه پارسال به صورت پایلوت در بشرویه آغاز شده و تاکنون یکهزار و ۲۰۰ نسخه در این شهرستان صادر شده است.

اربابی تصریح کرد: تا پایان امسال در ۳۰ درصد مراکز درمانی استان نسخه های پزشکی به صورت الکترونیک صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در شهرستان فردوس نیز از هفته گذشته آغاز شده است بیان کرد: به زودی در مراکز درمانی شهرستان سرایان نیز نسخه به صورت الکترونیک صادر خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: اکنون نسخه های الکترونیک برای بیماران سرپایی مطب‌های خصوصی، مراکز پاراکلینیک خصوصی و داروخانه‌ها انجام می‌شود و به تدریج بخش دولتی نیز از پوشش نسخ الکترونیک بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

وی عنوان کرد: رفع هم‌‎پوشانی بیمه‌ای، نسخه نویسی بر اساس نیاز بیماران، کمک به پزشکان و داروخانه برای داشتن سوابق و گردش مالی بهتر در حوزه درمان از مزایای نسخه الکترونیکی است. اربابی یادآور شد:

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دولت به دنبال الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت است افزود: این مهم در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای اجرای هرچه بهتر الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت بایستی اطلاعات مورد نیاز افراد در سامانه سیب وارد و پرونده سلامت بیماران و بیمه شدگان به طور کامل و دقیق ثبت شود.

اربابی با اشاره به اینکه اکنون ۶۵ درصد جمعیت استان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند اظهار داشت: همچنین ۳۰۵ مرکز درمانی، پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند.

وی گفت: از مجموع افراد تحت پوشش بیمه سلامت در استان ۴۷۰ هزار نفر معادل ۸۵ درصد از خدمات رایگان بیمه‌ای برخوردارند.

طرح نسخه الکترونیکی بیمه سلامت امسال در ۳۱ استان آغاز شده و در هر استان یک شهرستان به صورت پایلوت در دست اجرا است.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط