فرماندار مراغه از عملکرد ضعیف متولیان جمع آوری متکدی انتقاد کرد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با انتقاد از عملکرد ضعیف دستگاه های متولی در جمع آوری متکدیان افزود: با وجود ایجاد امکانات برای اقامت و نگهداری متکدیان، دستگاه های متولی ساماندهی متکدیان عملکرد قابل قبولی ندارند.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی متکدیان مراغه افزود: ساماندهی و جمع آوری متکدیان از ابتدای بهمن ماه سال گذشته در مراغه اجرایی شده که متاسفانه با وجود گذشت ۶ ماه از اجرای این طرح همچنان متکدیان در سطح شهر حضور دارند و دستگاه‌های متولی نسبت به جمع آوری آنها بی توجه هستند.
وی از مهلت دو هفته‌ای برای جمع آوری متکدیان با همکاری دستگا های متولی از جمله شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی داد و گفت: دستگاه‌های متولی با جدیت در این مدت عمل و نسبت به ارائه آمار و مستندات به دستگاه نظارتی اقدام کنند.
وی افزود: متکدیان مرد در این طرح پس از جمع‌آوری به مرکز نگهداری و گرمخانه این شهرستان و متکدیان زن نیز به کمپ ترک اعتیاد اطهر انتقال خواهند یافت.

شکری اضافه کرد: در این طرح، متکدیان جمع‌آوری شده حداقل به مدت ۱۵ روز در این مراکز نگهداری و پایش می‌شوند.

وی با تاکید بر لزوم همگرایی و همکاری بیشتر نهادها در اجرای این طرح گفت: تمامی دستگاه‌های متولی امر باید با هماهنگی و عزم جدی این طرح اجتماعی را اجرایی کنند.

وی افزود: پلیس نیز به عنوان ضابط قضائی در راستای برخورد با جرائم مشهود، در این طرح اجتماعی مسوولیت حفاظت و انتظامی را برعهده خواهد داشت.

شکری اضافه کرد: تفاهم نامه همکاری نیز بین شهرداری و کمپ ترک اعتیاد گلستان برای نگهداری این افراد منعقد خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه نیز در این جلسه گفت: در راستای اجرای این طرح، ۲۵ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز گرمخانه این شهرستان به سیستم‌های نظارتی و نیز آموزش‌های روان شناختی برای این افراد تخصیص یافته است.

موسی شعفی افزود: با اجرای این طرح، تعداد متکدیان در شهر کاهش یافته و زمینه برای تبدیل مراغه به شهر بدون گدا فراهم می‌شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

اخبار مرتبط