۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۰
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83400950
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات و موانع ۴۵ واحد تولیدی مراغه رفع شد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون چهار جلسه در خصوص ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار و مشکلات ۴۵ واحد تولید بررسی و موانع آنها رفع شده است.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنج شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان افزود: بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی مراغه در دو بخش بانکی و تأمین اجتماعی است که تلاش شد با تقسیط بدهی‌ها، مشکل تسهیلات واحدها برطرف شد تا این واحدها دغدغه‌ای به جز تولید نداشته باشند.
وی اضافه کرد: بانک‌های ملی، کشاورزی و پست بانک از جمله بانک‌هایی هستند که در راستای رونق تولید همکاری و همراهی لازم را با تولیدکنندگان و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در طول این مدت داشته‌اند.
شکری خاطر نشان کرد: مشکل قطعی برق در تابستان از جمله اصلی‌ترین دغدغه‌های واحدهای تولیدی شهرستان است که با اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی این مشکل نیز حل خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین بسته حمایتی سازمان تأمین اجتماعی از واحدهای تولیدی در ارتباط با رونق تولید با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در نظر گرفته خواهد شد.
وی افزود: نوسازی و احیای دوباره واحدهای تولیدی شهرستان می‌تواند علاوه بر رونق تولید، موجب کاهش نرخ بیکاری شود و این مهم از سوی دولت به مسئولان تکلیف شده است.
شکری گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان ملزم به همکاری طبق قانون با واحدهای تولیدی هستند.
به گزارش ایرنا، از ۱۱۴ واحد تولیدی در بخش صنعت و ۳۹ واحد در بخش معدن مراغه، حدود ۵۰ درصد راکد و غیرفعال هستند.
نرخ بیکاری در مراغه ۱۸ درصد معادل حدود ۱۵ هزار نفر و بالاتر از میانگین نرخ بیکاری ۱۱ درصدی در آذربایجان شرقی است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰

اخبار مرتبط