۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83400932
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۶ درصدی ارزش معاملات بورس منطقه ای مازندران

ساری - ایرنا - هفته جاری ارزش معاملات در بورس منطقه ای مازندران با ۶ درصد سقوط نسبت به هفته قبل به ۵۸۶ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بورس منطقه ای مازندران در حالی کاهش ارزش معاملات را برای هفته جاری تجربه کرد که هفته پیش نیز پس از حدود یک ماه روند صعودی، کاهش ۲۰ درصدی داشت.

فعالان بازار سرمایه در مازندران هفته جاری ۱۱۴ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۰۴ سهم معامله کردند در حالی که هفته قبل حدودحدود ۱۵۰ میلیون سهم در مازندران خرید و فروش شده بود.

این فعالان با توجه به روند کاهشی شاخص قیمت و همچنین سقوط سهام و کاهش معاملات، با احتیاط بیشتر فروش سهام را نسبت به خرید ترجیح دادند. این هفته ۲۸۰ میلیارد سهم در بازار بورس منطقه ای مازندران خریداری و ۳۰۶ میلیارد ریال سهم فروخته شد.

سهام شرکت های پتروشمی همچنان در آخرین هفته کاری ماه تیر بورس منطقه ای مازندران در صدر جدول خرید و فروش قرار داشتند و بیشترین توجه فعالان سرمایه را به خود جلب کردند.

در این هفته سهام شرکت های نفت سپاهان، پتروشیمی شازند، بانک صادرات ایران، پروپلین جم و دارو سازی ابوریحان بیشترین ارزش معاملات استان را به خود اختصاص دادند.

همچنین شاخص کل قیمت بورس نیز این هفته با کاهش ۲ هزار و ۸۳۲ واحدی نسبت به هفته گذشته، به ۲۴۶ هزار و ۷۹۰ واحد رسید.

۷۳۳۵/‏۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =