ایران جزو کشورهای پیشرو در غربالگری کودکان است

اردبیل - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران با اجرای برنامه‌های مختلف سنجش دانش آموزان، یکی از کشورهای پیشرو در غربالگری کودکان است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رضوان حکیم‌زاده در بازدید از پایگاه سنجش عشایری آلوارس شهرستان سرعین افزود: در طرح جدید سنجش دانش آموزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سطح کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: در این میان استان اردبیل هم جزو هشت استان پیشرو در سنجش نوآموزان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تمامی امکانات استفاده شده در ییلاق عشایر مشابه امکانات استفاده شده در تهران بوده و این نشانگر وجود عدالت آموزشی در سطح کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این دیدار از سنجش ۴۵۰۰ نوآموز در استان خبر داد و افزود: اگر نوآموزی نیاز به مداخله داشته باشد به مراکز مشاوره ارجاع خواهد شد.

احمد ناصری با بیان اینکه هیچ دانش آموزی بدون سنجش سلامت به کلاس درس نخواهد رفت، افزود: امسال نوآموزان و دانش‌آموزان کلاس اول در این طرح شرکت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: در استان اردبیل حدود ۸۰۰ نفر نوآموز عشایر تحت پوشش آموزشی وجود دارد که ۲۰ درصد از آنها تاکنون مورد سنجش قرار گرفته‌اند و تا آخر شهریور همه نوآموزان مورد سنجش سلامت قرار خواهند گرفت.

۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =