۲۵۷ نفر در مسابقات قرآن خراسان جنوبی رقابت می‌کنند

بیرجند - ایرنا - چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با شرکت ۲۵۷ نفر در فردوس آغاز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی شامگاه چهارشنبه در آیین گشایش بزرگترین رویداد قرآنی خراسان جنوبی که با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، حافظان و قاریان قرآن کریم، داوران مسابقات قرآنی و عموم مردم بعد از نماز مغرب و عشا در امامزادگان فردوس برگزار شد، گفت: شرکت کنندگان در این مسابقات از ۲۶ تیرماه جاری به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

حجت الاسلام پرویز بخشی پور اظهار داشت: چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن، اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود.

وی افزود: رقابت‌های بخش معارف این مسابقات در رشته‌های معارفی و موضوعی شامل؛ رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی و نهج‌البلاغه، ۲۰ تیر ماه با حضور ۱۴۳ نفر در امامزادگان باقریه بیرجند و مسجد سیدالشهدا (ع) نهبندان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف با حضور یک هزارو ۹۶ نفر در ۱۱ شهرستان استان برگزار شد و از این تعداد ۲۵۷ نفر به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافتند.

وی گفت: اکنون چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی در ۲ بخش خواهران و برادران در شهرستان فردوس در حال برگزاری است.

بخشی پور یادآور شد: اختتامیه این دوره از مسابقات با معرفی نفرات برتر عصر روز جمعه ۲۸ تیرماه در آستان مقدس امامزادگان فردوس برگزار می‌شود و برگزیدگان مرحله استانی به مسابقات کشوری راه می‌یایند.

سال گذشته ۱۵ نفر از خراسان جنوبی راهی مسابقات قرآن مرحله کشوری شدند که یک نفر در بخش حفظ موضوعی برادران رتبه سوم و یک نفر در بخش تفسیر خواهران رتبه سوم را از آن خود کردند.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط