مهارت آموزی لازمه توسعه کارآفرینی و کسب و کار های نوین در جامعه است

بوشهر- ایرنا- توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و فراگیری مهارت لازمه کارآفرینی و کسب و کارهای نوین در جامعه است.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با مهارت آموزی زمینه کسب کار های خرد فراهم می شود که در این ارتباط این وزارتخانه زمینه توسعه کسب و کار های زود بازده را فراهم کرده است.

حاتم شاکرمی چهارشنبه شب در همایش کار و کارآفرینی که با همکاری دانشگاه علمی کاربردی پلیمر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر برگزار شد افزود: دانشگاه های علمی کاربردی درکنار مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با ترویج مهارت‌گرایی در بین دانشجویان در زمینه تربیت نیروی ماهر تحصیلکرده اقدام کنند.

وی اظهار داشت: جذب فارغ التحصیلان در بازار کار در صورتی فراهم می شود که دانشجو با نظام مهارتی از دانشگاه فارغ التحصیل شود که زمینه ساز پروش کارآفرین در جامعه می شود.

شاکرمی تاکید کرد: نظام آموزش فنی و حرفه ای در حال تغییر اساسی است و آزمون های کاغذی و تئوری محور در این سازمان در حال حذف شدن و خروجی کارگاه های مهارتی به سمت پروژه های عملی در حال پیشرفت است.

معاون روابط کاروزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مهارت محوری باید سرلوحه همه دانشگاه ها قرار گیرد، ادامه داد: فردی که یک مهارت را فرا می گیرد باید توانایی انجام آن مهارت را داشته باشد تا بتواند به عنوان یک کارآفرین در جامعه مشغول شود.

وی تاکید کرد: دولت نمی تواند یک بنگاه‌دار اقتصادی باشد بلکه تنها باید هموار کننده راه کارآفرینی بوده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید زمینه کارآفرینی را در جامعه فراهم کند.

شاکرمی اظهارداشت: کارآفرینی و کسب با همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی و دانشگاه‌ها برای صاحبان ایده‌ها و خلاقیت ها ایجاد می شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: پرورش کارآفرین با نگاه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این مقوله در کشور با رویکردی نوین در حال گسترش است و مهارت آموزی نقشی مهم در این مقوله دارد.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: در کشور ما سیستم آموزشی سیستم پرورش کارآفرین نیست به همین دلیل باید دیدگاه ما پرورش کارآفرین باشد و این مقوله با تعامل دانشگاه و آموزش فنی و حرفه ای محقق می شود.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دانشجویانی فارغ التحصیل می شوند که گواهی مهارت دریافت کرده باشند.

خدری گفت: اگر شاخصه های کارآفرینی در بین دانشجویان ترویج شود ما شاهد پرورش کارآفرین های خلاق با ایده های نو در سطح جامعه خواهیم بود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید سیستم آموزشی، دانشگاه علمی و کاربردی و آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز پرورش کارآفرین در جامعه باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس و دولت باید زمینه های کارآفرینی را در جامعه فراهم کنند، ولی دولت نباید به عنوان یک بنگاه وارد حوزه کارآفرینی شود.

محمدباقر سعادت افزود: کارآفرینی زمینه ساز پیشرفت اقتصادی در جامعه است و باید همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات و موانع جلوی پای کارآفرینان برطرف شود تا شاهد پیشرفت کسب و کارهای نو پا در سطح استان بوشهر باشیم.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی پلیمر بوشهر گفت: هدف از برگزاری این همایش ترویج فرهنگ کسب و کار و کارآفرینی در بین دانشحویان و علاقه مندان به کسب و کار های نوین است.

حمید اسماعیلی افزود: دراین همایش راهکارهای توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه با استفاده از خرد جمعی کارآفرینان استان به دانشجویان ارایه می شود.

وی بیان کرد: دانشگاه علمی و کاربردی یک دانشگاه مهارت محور است که با همکار آموزش فنی و حرفه ای نقشی مهم در توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه دارد.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =