۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83400894
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی به سه روستای دامغان با حضور استاندار سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- عملیات گازرسانی به سه روستای سرخده، اگرچه و سیاه‌پره دامغان، صبح پنجشنبه با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان و مسوولان شهرستان دامغان در روستای اگره کلنگ‌زنی شد.

رئیس اداره گاز شهرستان دامغان در حاشیه کلنگ زنی گازرسانی به این روستاها در گفت و گو با ایرنا، افزود: عملیات گازرسانی به سه روستای شمال دامغان با صرف ۶۸ میلیارد ریال پس از کلنگ زنی توسط استاندار سمنان آغاز خواهد شد.
سعید غلامی ادامه داد: تعهد پیمانکار در اجرای این طرح از زمان آغاز به مدت ۲۷۰ روز است و امید است با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی، در مدت مورد نظر، طرح های گازرسانی در بهار ۹۹ بهره برداری شود.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، سه روستا با ۳۵۰ خانوار ساکن در منطقه از نعمت گاز شهری برخوردار خواهند شد، افزود: ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری شهرستان دامغان ۱۰۰ درصد و در روستاها با احتساب اجرای این طرح ۹۰ درصد است.
غلامی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۶ روستای دامغان در منطقه سرکویر و روستای بادله کوه و نمکه در شمال دامغان فاقد گاز هستند که عملیات گازرسانی به این میزان از روستاها در دستور کار مسئولان استان سمنان و شهرستان دامغان قرار دارد.
رئیس اداره گاز شهرستان دامغان گفت: محرومیت‌زدایی و توجه به نقاط دوردست و کم‌بهره در اولویت اصلی شرکت گاز ایران است و با تأمین اعتبار لازم، عملیات گازرسانی به مناطق باقیمانده و محروم از نعمت گاز در شهرستان دامغان اجرا می‌شود.
در این آیین منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، ابوالفضل حسن بیکی نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی، علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان و مسوولانی از استان سمنان و شهرستان دامغان حضور داشتند، آشناگر استاندار سمنان به منظور افتتاح، بهره برداری و بازدید از چند طرح در برنامه ای یک روزه به شهرستان دامغان سفر کرده است.
شهرستان دامغان ۴۲ هزار اشتراک گاز دارد که از این تعداد ۳۶ هزار اشتراک شهری و بقیه روستایی است.
اگره در ۶۵ کیلومتری شمال دامغان در محور دامغان- کیاسر قرار دارد.
۹۸۵۶/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها