۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83400872
۰ نفر
نرخ مشارکت اقتصادی در هرمزگان بالاتر از میانگین کشوری است

بندرعباس- ایرنا- نرخ مشارکت اقتصادی در هرمزگان بالاتر از میانگین کشوری است و این امر نشان می دهد امید به داشتن کار و اشتغال در این استان بالا است و افراد جویای کار از مناطق مختلف کشور به هرمزگان مراجعه می‌کنند.

نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور پارسال ۴۰.۵ درصد بود و نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش ۰.۴ درصد داشت و براساس آمار، ۱۴ استان کشور نرخ مشارکت اقتصادی بیش از ۴۰.۵ درصد داشتند و این شاخص در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ماقبل در تمام استانها افزایش یافته است.

برپایه داده های مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی یکی از متغیرهای مهم در ارزیابی جمعیت شاغل و بیکار است و این شاخص در واقع مجموع جمعیت شاغل و بیکار کشور را دربرمی گیرد.

تناسب میزان افزایش جمعیت شاغل و بیکار مهم است به شکلی که ممکن است در یک دوره زمانی معین یک ساله شاهد افزایش جمعیت بیکار جامعه باشیم، اما به دلیل افزایش نرخ مشارکت این احتمال وجود دارد که با وجود افزایش جمعیت بیکار، تعداد شاغلان نیز افزایش یابد. بنابراین برای سنجش نیروی کار، تناسب رشد اشتغال و بیکاری ارزیابی می شود.

استاندار هرمزگان شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیران تامین اجتماعی استان با تبریک و گرامیداشت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: با اقدامات و پیگیری های صورت گرفته، در هیچکدام از واحدهای تولیدی و صنعتی هرمزگان با بحران مواجه نیستیم و این واحدها توانسته اند، اشتغال خود را حفظ کنند.

فریدون همتی تصریح کرد: بیش از ۹۷۱ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که این رقم بسیار قابل توجه بوده و نشان دهنده مسئولیت سنگین و مهم تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: در دو ماهه نخست سال جاری هفت هزار نفر به تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در هرمزگان افزوده شده است.

وی بدون اشاره به نرخ مشارکت اقتصادی هرمزگان، گفت: این نرخ در هرمزگان بالاتر از میانگین کشوری است و این امر نشان می دهد امید به داشتن کار و اشتغال در این استان بالا است و افراد جویای کار از مناطق مختلف کشور به هرمزگان مراجعه می‌کنند.

همتی اظهار داشت: اهتمام جدی در مجموعه اداره کل تامین اجتماعی و مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان جهت ارائه خدمات خوب به افراد تحت پوشش این مجموعه وجود دارد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تحولات خوبی در بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس بندرعباس برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در حال انجام است و در همین راستا نیز بخش تصویربرداری به بخشهای این بیمارستان اضافه شده و از اول مردادماه به بیماران خدمات رسانی خواهد داشت.

افزایش شمار بیمه شدگان تامین اجتماعی در هرمزگان

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر اداره کل تأمین اجتماعی این استان با ۴۰ واحد اجرایی و با ۴۹۷ نفر کادر شاغل در شعبه‌های اصلی و اقماری مشغول ارائه خدمت به مردم است.

سید فاضل حیدری بلوکی ادامه داد: امسال تعداد بیمه شدگان اصلی و تبعی تأمین اجتماعی در هرمزگان نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته و تعداد بیمه شدگان اصلی به ۳۲۱ هزار و ۴۱۴ نفر و بیمه شدگان تبعی به ۵۶۶ هزار و ۴۵۰ نفر رسیده است.

وی بیان داشت: این سازمان در سال‌های اخیر در استان هرمزگان در راستای بهبود نظام اداری با استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و فضای کسب و کار با هدف استقرار کامل دولت الکترونیک و به موازات ارتقا سلامت اداری حرکت کرده و یکی از برنامه‌های مهم آن گسترش دامنه خدمات غیرحضوری در قالب طرح‌ها و ایجاد سامانه‌های مختلف است.

در تقویم رسمی کشورمان ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به نام هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =