تعامل و سفارش پذیری در سازمان تعزیرات اشتباه است

اهواز – ایرنا- مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به اینکه تعامل و سفارش پذیری در سازمان تعزیرات اشتباه است گفت: تعزیرات حکومتی در مقام رسیدگی قرار دارد و باید به حق مردم رسیدگی کند و نباید در این میان از کسی سفارش بپذیرد.

به گزارش ایرنا رضا سعیدی چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در مجتمع قضایی شهید تندگویان اهواز با اشاره به اینکه در طول مدت مدیریت در خوزستان سفارش‌ها را نپذیرفتم افرود: به همین دلیل مغضوب بسیاری از دوستان خود واقع شدم.

وی بیان کرد: ماهیت کار تعزیرات قضایی است، تعزیرات حکومتی در مقام رسیدگی قرار دارد و باید به حق مردم رسیدگی کند و نباید در این میان از کسی سفارش بپذیرد.

سعیدی خواستار کنار گذاشتن تعارفات و سفارش پذیری ها در کار شد و افزود: نباید برای پیشرفت خود از هر راهی اقدام کرد، باید بدانیم که در پایان عاقبت به خیری برای متقین است.

وی اظهار داشت: هیچ کسی سفارش مردم عادی و فقرا را نمی‌کند ولی صنایع و برخی افراد سفارش می‌شوند.

سعیدی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: رسیدگی به بازار از وظایف این اداره کل نیست ولی تعزیرات می‌تواند همراه با بازرسان صنعت و معدن در بازرسی از بازار حضور داشته باشد.

وی با اشاره به خدمت در پنج استان کشور اظهار داشت: با خدا عهد کرده‌ام که حتی اگر از نزدیک‌ترین افراد سفارشی دادند، سفارش را نپذیریم، باید توصیه مردم ضعیف به جای افراد قدرتمند پذیرفته شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توقیف ۳۶ هزار کولر گازی قاچاق در خوزستان گفت: برای رسیدگی به پرونده کولرهای قاچاق تا آخر ایستادم و آخرین اقدام نیز فروش وثیقه بود و پرونده را به امور تملیکی ارجاع داده‌ایم و دستور فروش کولرها برای به مزایده گذاشتن صادر شده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سالانه ۱۷ تا ۱۸ هزار پرونده ورودی داشته ایم اما پرونده‌های باقی مانده در پایان سال کمتر از ۵۰۰ مورد است.

در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.

۹۸۸۷/‏۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =