ساختمان دیالیز بیمارستان طالقانی ارومیه با مشارکت خیّران احداث می‌شود

ارومیه – ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: ساختمان دیالیز مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی ارومیه با مشارکت خیّرین استان احداث می شود.

جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی برای احداث ساختمان دیالیز در مرکز آموزشی درمانی طالقانی امضا شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز از بزرگ‌ترین طرح‌های خیریه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی است، اظهار داشت: طبق تفاهم نامه امضا شده خیرین استان طی ۲ سال با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال این ساختمان را احداث خواهند کرد.

وی اضافه کرد: این ساختمان ۱۰۰ تختخوابی دیالیز در چهار طبقه و در چهارهزار متر مربع زیر بنا احداث می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: با راه اندازی این ساختمان از بار کاری سه شیفته بخش دیالیز بیمارستان طالقانی کاسته می شود.

وی بیان کرد: خیرین بخش سلامت استان سال گذشته ۱۴۰ میلیارد ریال در حوزه سلامت آذربایجان غربی مشارکت کردند و از ۲۲ پروژه خیرساز استان ۱۶ پروژه به اتمام رسیده است.

آقازاده افزود: ۶ پروژه خیرساز عرصه سلامت استان نیز در سال جاری تکمیل می شود.

مجمع خیرین عرصه سلامت آذربایجان غربی از سال ۱۳۸۸ آغاز بکار کرده است و اعضای آن تاکنون صدها میلیارد ریال برای بهبود زیرساخت های بهداشتی درمانی کمک کرده اند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =