۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۲
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83400833
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدگاه ها درباره تسهیلات بانکی و سفر مقامات به استان فارس

شیراز- ایرنا- مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن چهارشنبه در شیراز برگزار شد که یکی از مباحث آن پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران و سفر مقامات کشوری به استان فارس بود.

در این مراسم استاندار فارس با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به این استان گفت: در اینگونه سفرها سعی می‌شود که از علاوه بر مرکز استان نشست‌هایی نیز در سایر شهرستان‌ها برگزار شود.
عنایت الله رحیمی ادامه داد: کما اینکه در سفر آتی رئیس جمهوری به استان نیز ملاقات مردمی رئیس جمهوری با مردم در شهری غیر از مرکز استان خواهد بود.
بهرام پارسایی یکی از نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی معتقد بود: اینکه معاون اول رئیس جمهوری یک روز خود را صرف حضور در ۲ شهرستان کند مشکلی را حل نمی کند، باید از این فرصت در حضور ۱۸ نماینده استان در مرکز استان برای بیان و حل مشکلات تمام شهرستان ها استفاده کرد.
تلاش برای دادن تسهیلات به صنعتگران و کوشش برای حل مشکلات بخش خصوصی بحث دیگری بود که در مراسم روز صنعت و معدن بیان شد.
استاندار فارس تلاش و کوشش دولت برای تسهیل روند حرکت بخش خصوصی را یادآور شد و اعلام کرد که اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.
رحیمی اضافه کرد: علاوه بر صنعتگرانی که در گذشته فعالیت می‌کردند و فعالیت آنها به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور بوده، امروز بحث کارآفرینی، نوآوری، اشتغالزایی و معیشت مطرح است و به ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال رونق تولید نامگذاری شد بیش از پیش نیازمند جذب سرمایه گذار، تولید، اشتغال و تأمین معیشت مردم هستیم.
او اظهار داشت: ریل گذاری اقداماتی که دولت طی سال‌های اخیر و به رغم همه تنگناها و مشکلات انجام داده در بخش‌های زیادی درست و مناسب بوده و با وجود جنگ تمام عیار اقتصادی بنیان‌ها و ساختار اقتصادی در حال فعالیت است.
رحیمی افزود: همدلی و هم افزایی که قوای سه گانه در کشور در پیش گرفته اند و نشست‌هایی که سران سه قوه داشته اند راهگشای بسیاری از مباحث خواهد بود.
او اظهار داشت: در زمینه تسهیلات هم علاوه بر منابع طرح رونق تولید و اشتغال پایدار روستایی که هنوز هم ادامه دارد، سهم استان از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ در بخش صنعت حدود ۹۷۱ میلیارد تومان و در بخش کشاورزی ۷۷۵ میلیارد تومان بوده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: بخش عمده تسهیلات غیرجاری بانکی در کشور که بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است در اختیار کمتر از ۱۰۰ نفر است؛ این در حالی است که اکثر سرمایه گذاران اصلی از دریافت این تسهیلات بی نصیب هستند.
پارسایی ادامه داد: این اتفاقات قبل از اینکه ناشی از ضعف قانون باشد ناشی از عدم تمکین به قانون، عدول از قانون و تبعیض در اجرای قانون است؛ بهره بانکی و سود مرکب بانکی یکی از مشکلات سد راه تولید کنندگان و صنعتگران است و مجلس بحث حذف سود مرکب بانکی را تصویب کرد اما این مساله توسط شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شد.
او اظهار داشت: امروز اگر فردی چک برگشتی یا اقساط معوق داشته باشند بانک به او تسهیلات نمی دهد اما به صنعت خودروسازی با این حجم بدهی چهار هزار میلیارد تومان و ۸۰۰ میلیون دلار تسهیلات داده شد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران ارشد کشور در استان و نمایندگان سه قوه و بخش خصوصی می توانند با انسجام و همدلی در کنار یکدیگر کار کنند و موانع را از پیش رو بردارند.
۶۱۲۲ /‏۱۸۷۶‬

اخبار مرتبط