همه در تحقق عدالت و حمایت از حق باید سهیم باشیم

کرمان- ایرنا - رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: حدود ۷۵ هزار وکیل و ۶۰ هزار کارشناس در سطح کشور داریم و انتظار ناحقی است که به خواهیم از ۱۰ هزار قاضی اتقان آرای قضایی را ببینیم و در این امر باید همگی مشارکت کنیم.

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی شامگاه چهارنشبه در همایش در گردهمایی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان کرمان با اشاره به اینکه ما نیازمند حرکت نیستیم و نیازمند تحول و دویدن هستیم گفت: گرچه حجم کارهای انجام شده در طول ۴۰ سال گذشته زیاد بوده اما برای رسیدن به نقطه مطلوب خیلی فاصله داریم و با اینچنین سرعتی اگر بخواهیم پیش برویم به نتیجه ای نخواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: نهاد وکالت و کارشناسی در کشور فرو کاسته شده اند و این در حالی است که مملکت و جامعه برای ما هزینه کرده اند و ما مدیون جامعه هستیم و در قبال هر کاری که انجام می دهیم مسئول هستیم.

بهادری جهرمی کارشناسان رسمی را اصلی ترین مشاوران نهاد قانون گذاری دانست و گفت: نهاد وکالت و کارشناسی در احیای حقوق عامه نقش بسیار مهمی دارد و دستش بازتر است و کرمان در اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان از استان‌های پیشرو بود که در احیای حقوق عامه موثر است.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه همچنین ابراز داشت: اگر در مجلس در حوزه مشاوره قضایی جایگاهی نداریم این حضور نداشتن ها تنها به خود ما برمی گردد که چنین مطالبه ای را به صورت نظام مند و منسجم نداشته ایم.

جهرمی تصریح کرد: باید وکلا و کارشناسان هنوز که دعاوی و اختلافات شکل نگرفته وارد عمل شوند چرا که با سهولت بیشتر و هزینه کمتر وقت می توانند به مساله پایان دهند و اگر این اتفاق نیافتد ما همچنان باید منتظر تراکم مراجعات و پرونده ها در سیستم قضایی باشیم و هر روز و هر سال باید شاهد افزودن شدن بر آمار دستگاه قضایی باشیم.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به اینکه نهاد وکالت آزادگی بیشتری دارد و در راستای فرهنگ‌سازی برای حقوق عامه می‌تواند گام‌های موثری بردارد اظهار داشت: افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم برای رسیدن به حقشان و اجرای عدالت باید توسط نهاد وکالت انجام شود.

وی با بیان اینکه تیمی از جوانان نخبه انقلابی را آماده کردیم که برای آموزش وکلا در سطح کشور دوره‌هایی برگزار کنند و یک تیم کاملاً علمی تشکیل شده است افزود: آموزش مورد توجه جدی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی کشور است و به‌زودی فعالیت خود را در این حوزه آغاز می‌کنیم.

۹۸۸۹/‌‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =