چالش ها در دستگاه قضایی تبدیل به ابرچالش شده اند

کرمان - ایرنا - به گفته نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، دستگاه عدلیه ما سالهاست که با چالش هایی روبه رو است که بعضاً این چالش ها تبدیل به ابرچالش شده اند.

به گزارش ایرنا، یحیی کمالی پور روز چهارشنبه در گردهمایی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه استان کرمان افزود: دستگاه قضایی از اطاله دادرسی و عدم اتقان آراء و حجم ورودی پرونده ها رنج می برد.

وی با بیان اینکه کم رنگ شدن اعتماد مردم به دستگاه قضایی یک زنگ خطر است که متوجه دستگاه قضایی شده است گفت: برای برون رفت از این چالش ها باید یک راهکار عملی و میدانی پیدا کنیم تا به نتیجه واحد برسیم.

ناب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: امروز در عملکرد ریاست قوه قضائیه مشاهده می شود که دستگاه قضایی کشور نمی تواند مورد اعتماد عمومی مردم واقع شود مگر اینکه اصلاح از خود دستگاه صورت پذیرد.

کمالی پور تصریح کرد: تا زمانی که قاضی وکیل را در مقابل خود می داند و یا قاضی نتواند از نظر کارشناس به عنوان یک راه حل برای اتقان آراء استفاده کند ممکن است عدالت واقعی شکل نگیرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر بخواهیم مردم به حق خود برسند راهی جز این نداریم که از همه ارکان و عوامل و دست اندرکاران که می توانند راهگشا باشند برای اجرای عدالت استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: باید نگاه ما به وکیل و کارشناس به عنوان راهگشا و کسی که بتواند مسیر حق را نشان بدهد باشد آنوقت است که می تواند موثر عمل کند و می توان نگاه مردم را نیز تغییر داد.

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: ما اگر بخواهیم به عدالت واقعی برسیم که راهی جز این نداریم باید تعامل ایجاد کنیم و اگر تعامل ایجاد شد اعتمادسازی می شود و در سایه اعتماد می شود به عدالت دست یافت.

۹۸۸۹/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =