دانشگاه امیر کبیر مسئول هماهنگی مراکز دانشگاهی با فرانسه

تهران- ایرنا- سفیر فرانسه گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسئولیت هماهنگی بین تمامی مراکز دانشگاهی با فرانسه را برعهده داشته و زمینه توسعه همکاری بیشتر وجود دارد.

به گزارش دانشگاه امیرکبیر، «فیلیپ تیه بو» سفیر کشور فرانسه در نشست با مسئولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نزدیک با دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و آموزشی این دانشگاه آشنا شد.

وی در جریان بازدید از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ابراز خوشحالی از همکاری دانشگاه امیر کبیر با دانشگاه های فرانسه گفت: مایه خرسندی است که دانشگاه قدیمی و برجسته امیرکبیر مسئول هماهنگی مراکز دانشگاهی ایران با کشور فرانسه است.

تیه بو در این جلسه گفت: من دیپلمات هستم اما چندسالی در حوزه پژوهشی در زمینه استراتژی‌های بین الملل کار و تحقیق کردم.

سفیر کشور فرانسه با بیان اینکه این کشور توسعه روابط را با دانشگاه‌های ایران بر عهده داشته است، اظهار داشت: این همکاری‌ها بسیار پربار بوده و انتظار می‌رود که توسعه یابد.

تیه بو خاطرنشان کرد: باعث خرسندی است که روابط را با دانشگاه‌های کشور ایران به خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم.

وی ادامه داد: اکنون نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیک با دانشگاه‌های فرانسه مانند اکول پلی تکنیک، یوپک و انسام دارد.

وی عنوان کرد: پژوهشگران ایرانی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر پروژه‌های مشترکی با دانشگاه‌های کشور فرانسه به خصوص در حوزه رباتیک انجام داده‌اند.

سفیر کشور فرانسه اظهار داشت: میان دو کشور ایران و فرانسه بورس دکتری با اعتبار مالی دو کشور تدوین شده است و این سفارت از برگزاری کلاس های آموزش زبان فرانسوی و کلاس های تخصصی به زبان فرانسوی حمایت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیکی را با دانشگاه‌های فرانسه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی داشته که امید است با حمایت سفارت فرانسه در قالب برنامه جندی شاپور (برای نقل و انتقال اساتید)، جندی شاپور پلاس (خرید تجهیزات) و کوتوتل (برنامه دومدرکه) افزایش یابد.

با دانشگاه های فرانسه همکاری های خوبی داریم

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این نشست گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری های متعددی را با دانشگاه‌های کشور فرانسه در سال‌های اخیر داشته است.

وی افزود: همکاری‌های علمی و آموزشی این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور فرانسه آغاز شده که انتظار می‌رود ادامه یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تعدادی از اساتید این دانشگاه در دانشگاه‌های کشور فرانسه تحصیل کرده اند که اکنون این اساتید از نظر علمی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارند.

وی عنوان کرد: در زمان حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های کشور فرانسه دوره‌های مشترک دارد که برنامه داریم این دوره‌ها توسعه یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =