سمن ها پل ارتباطی مردم با مسئولان برای پیگیری مطالبات عمومی هستند

ساوه - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: سازمان های مردم نهاد (سمن) و نهادهای اجتماعی بهترین پل ارتباطی میان مردم و مسئولان و ظرفیتی برای پیگیری مطالبات عمومی جامعه هستند.

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» عصر چهارشنبه در نشست با احزاب و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان زرندیه در محل فرمانداری، افزود: گروه‌های مختلف مردمی به ویژه جوانان برای تشکیل سمن‌ها تلاش کنند و مطالبات خود را از این طریق از مسئولان در خواست کنند.

وی افزود: سمن‌ها می‌توانند در نشست‌هایی که با حضور مدیران برگزار می‌شود، مشکلات مردم را مطرح و پیگیری نمایند و مردم نیز با مشارکت در این تشکل‌ها می‌توانند در برنامه‌های مختلف شهرستان خود سهیم باشند.

وی اظهار داشت: مسئولان استان مرکزی نیز از گروه‌های مردمی و سمن‌ها حمایت و وجود این تشکل‌ها را ظرفیتی ارزشمند تلقی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: دستگاه‌های اداری شهرستان زرندیه موظف هستند با سازمان‌های مردم نهاد همکاری کنند.
فرماندار زرندیه در این نشست گفت: یکی از مؤلفه‌های مهم و تأثیر گذار در جامعه، وجود فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ارتقای روحیه مطالبه گری است زیرا فرهنگ مطالبه گری در جامعه و مردم نهادینه شده است.

«هادی فدایی» افزود: مطالبه گری و پیگیری امور کلی جامعه و مردم توسط احزاب و سمن‌ها مطرح می‌شود و این مسئولیت در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی بر عهده آنها است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه، زرندیه یک شهرستان نوپا محسوب می‌شود، لازم است که در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و طرح‌های عمرانی کار شود و سمن‌ها می‌توانند با مشارکت در انجام امور، مسئولان را در خدمت رسانی مطلوب به مردم و جامعه کمک کنند.

فرماندار زرندیه گفت: مدیران باید پیگیر مشکلات مردم باشند و برای تحقق آنها تلاش کنند.

در این نشست نمایندگان شماری از سازمان‌های مردم نهاد شهرستان زرندیه برخی مشکلات از قبیل کاستی‌هایی که در حوزه‌های آب و جاده وجود دارد را مطرح کردند که قرار شد با برگزاری جلسات و حضور نمایندگان سمن‌ها رسیدگی شود.

/۳۰۷۵/۴۸۹۶/‏۶۵۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =